11.08.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.33.2023.1.AZE

Ustalenie, czy w przypadku gdy blisko 95% przychodów Wnioskodawcy pochodzi ze sprzedaży papierowych jak i cyfrowych wersji książek prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

15 czerwca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 maja 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku gdy blisko 95% przychodów Wnioskodawcy pochodzi ze sprzedaży papierowych jak i cyfrowych wersji książek prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą prawną mającą siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Udziałowcami Spółki są wyłącznie osoby fizyczne. Spółka nie posiada ani udziałów, ani praw w innych podmiotach. Począwszy od 1 stycznia 2023 r. Spółka zdecydowała się na opodatkowanie w formie ryczałtu od dochodów spółek (dalej: „ECIT”), o którym mowa w Rozdziale 6b „Ryczałt od dochodów spółek” ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. 2022 r. poz. 2587 ze zm. – dalej: „CIT”).

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest wydawanie książek i pozostała działalność wydawnicza. Rokiem obrotowym Wnioskodawcy jest rok kalendarzowy. Około 85% przychodów stanowi dla Spółki sprzedaż książek papierowych, około 10% przychodów to audiobooki CD, audiobooki oraz ebooki – jako usługi elektroniczne sprzedawane na platformach różnych dystrybutorów. W tym celu Wnioskodawca zawiera umowę wydawniczą, czyli kontrakt między autorem a wydawcą w celu uregulowania zasad współpracy dotyczącej publikacji utworu w postaci drukowanej książki, e-booka lub audiobooka, a coraz częściej od razu we wszystkich tych trzech formach.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne