Interpretacja indywidualna z dnia 5 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.119.2023.2.AA
Zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie określenia stawki ryczałtu
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 9 lutego 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 9 lutego 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 kwietnia 2023 r. (wpływ 18 kwietnia 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Jest Pan osobą fizyczną, prowadzącą działalność gospodarczą, polskim rezydentem podatkowym. Pana wybraną formą opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, a rodzajem dokumentacji podatkowej jest ewidencja przychodów.
W ramach prowadzonej przez Pana jednoosobowej działalności gospodarczej planuje Pan w przyszłości tworzyć i wydawać gry komputerowe przeznaczone na komputery osobiste (komputery stacjonarne, laptopy i podobne urządzenia), konsole do gier (urządzenia z serii (…) i im podobne) oraz urządzenia mobilne (smartfony, tablety i podobne urządzenia) zwane dalej „Komputerami”. Gry te służyć będą do celów rozrywkowych, mają uprzyjemnić czas osobie korzystającej, w pewnych wypadkach mogą spełniać także cele edukacyjne, ale nie jest to główny ich cel – zwane dalej „Grami Komputerowymi” albo „Grami”. Gry będzie Pan tworzył albo samodzielnie, albo wspomagając się elementami wykonanymi przez strony trzecie na mocy umów licencyjnych bądź umów o przeniesienie praw autorskich, które umożliwią Panu korzystanie z cudzych utworów i włączanie ich do swoich gier, ale finalnie Gra jest samodzielną całością. Gry komputerowe będą mogły być pobierane przez konsumentów na nośnik pamięci Komputera za pośrednictwem strony internetowej przygotowanej przez Pana lub platform dystrybucji zapewniających skonsolidowany dostęp do gier (na przykład (…) i tym podobne). Są to internetowe „sklepy” służące do zawierania umów licencyjnych z konsumentem, które umożliwiają łatwe zarządzanie biblioteką gier. W każdym przypadku Gry będą pobierane przez konsumenta na jego Komputer za pomocą internetu z jednej ze wskazanych wyżej platform. Platformy dystrybucji wymienione wyżej pełnią rolę jedynie platformy umożliwiającej pobranie Gry i nie jest stroną umowy, transakcji i rozliczeń z konsumentem. Płatności za pobranie Gry konsument dokonuje przed rozpoczęciem ich pobrania – czyni to z użyciem internetowych kanałów płatności. Konsument, zawierając umowę licencyjną i pobierając grę za pośrednictwem różnych platform, nabywa jedynie prawo do grania w tę jedną, konkretną grę. Nie posiada praw do dalszej dystrybucji gry, najmu ani dzierżawy oraz nie posiada praw autorskich do żadnej jej części. Konsument nabywa jedynie prawo do korzystania z Gry.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty