Interpretacja indywidualna z dnia 15 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.23.2023.1.AW
Udostępniane przez Spółkę brytyjską prawa do emisji kanałów sportowych w serwisach internetowych (w tym m.in. w serwisie internetowym należącym do polskiego podmiotu) nie mogą być traktowane jako prawa autorskie (należności licencyjne). Wynagrodzenie otrzymywane przez Spółkę brytyjską stanowi tzw. zyski przedsiębiorstw i nie podlega opodatkowaniu w Polsce podatkiem u źródła, więc polski podmiot nie jest zobowiązany do pobierania podatku u źródła od dokonywanych płatności z tytułu nabycia praw do emisji kanałów sportowych w serwisach internetowych
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
16 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy płatności otrzymywane przez Wnioskodawcę od Kontrahentów (w tym m.in. od Zainteresowanego) z tytułu sprzedaży praw do emisji kanałów sportowych w serwisach internetowych stanowią zyski przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 UPO PL-UK, i w związku z tym czy w przedstawionym stanie faktycznym i opisie zdarzenia przyszłego, nie podlegają podatkowi u źródła w Polsce. Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”)
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:(dalej: „Zainteresowany”)
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest podmiotem należącym do Grupy A, którego główny przedmiot działalności stanowi nadawanie programów telewizyjnych ogólnodostępnych i abonamentowych. Spółka zajmuje się przede wszystkim dystrybucją treści medialnych dla platform cyfrowych (w tym, serwisów internetowych) należących do Grupy A. dedykowanych dla regionu EMEA (region EMEA obejmuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę). W ramach swojej działalności Wnioskodawca wykorzystuje treści medialne uzyskane od innych wewnątrzgrupowych podmiotów odpowiedzialnych za ich rozwój i pozyskiwanie, tj. od B dla treści medialnych o tematyce edukacyjnej, dokumentalnej i lifestylowej (dalej: treści „D”) oraz od C dla treści medialnych o tematyce sportowej (dalej: treści „E”) w celu dystrybucji kanałów telewizyjnych (linearnych) D oraz E do lokalnych nadawców, w szczególności do Zainteresowanego – polskiej spółki pełniącej rolę jednego z lokalnych nadawców Grupy A. Poprzez działalność prowadzoną przez Wnioskodawcę, lokalni nadawcy (w tym Zainteresowany) mogą korzystać z grupowych treści medialnych w celu ich udostępniania finalnym odbiorcom za pośrednictwem dedykowanych, lokalnych platform cyfrowych, w tym przede wszystkim, za pośrednictwem regionalnych internetowych serwisów wideo na żądanie (dalej: „F”). Polskim internetowym serwisem F (będącym równocześnie telewizją internetową) należącym do Zainteresowanego, na którym dostępne są treści medialne Grupy A jest G.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty