Interpretacja indywidualna z dnia 14 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.12.2023.1.DR
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 stycznia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatkuod czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
X sp. z o.o. (dalej: Pożyczkobiorca, Wnioskodawca) prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i dystrybucji nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego, biostymulatorów oraz skupu płodów rolnych.
28 grudnia 2021 r. Pożyczkobiorca zawarł z Y spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Pożyczkodawca) umowę pożyczki (dalej: Umowa pożyczki). Umowa pożyczki została zawarta w Polsce.
Pożyczka została udzielona na cele związane z działalnością gospodarczą Pożyczkobiorcy. Z tytułu udzielonej pożyczki Pożyczkodawca otrzymał wynagrodzenie w postaci odsetek.
Na mocy Umowy pożyczki Pożyczkodawca udzielił Pożyczkobiorcy pożyczki jednorazowej, nieodnawialnej. Kwota pożyczki została przelana w całości na rachunek bankowy Pożyczkodawcy prowadzony w Polsce. Pożyczka wraz z należnymi odsetkami została spłacona przez Wnioskodawcę na konto bankowe Pożyczkodawcy 28 stycznia 2022 r.
Pożyczkodawca i Pożyczkobiorca są zarejestrowanymi czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty