Interpretacja indywidualna z dnia 17 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.818.2022.2.DP
Czy dokonywana przez Wnioskodawcę weryfikacja wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług Planowania audytu polegająca na dostosowaniu bazy kosztowej z kosztów planowanych do kosztów rzeczywistych, poprzez dokonanie korekty „in minus” lub „in plus”, zgodnie z wewnątrzgrupową polityką cen transferowych, stanowi korektę cen transferowych, o której mowa w art. 11e ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 grudnia 2022 r. za wpłynął Państwa wniosek z 8 grudnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy ustalenia, czy dokonywana przez Wnioskodawcę weryfikacja wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług Planowania audytu polegająca na dostosowaniu bazy kosztowej z kosztów planowanych do kosztów rzeczywistych, poprzez dokonanie korekty "in minus" lub "in plus", zgodnie z wewnątrzgrupową polityką cen transferowych, stanowi korektę cen transferowych, o której mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uzupełniliście go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 lutego 2023 r. (data wpływu do Organu 13 lutego 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i podlega opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (jest rezydentem podatkowym w Polsce).
Wnioskodawca działa w ramach (…) grupy kapitałowej (dalej: „Grupa”). Grupa jest ściśle związana ze (…). Klientami Grupy są (…).
Jak wspominano powyżej, Grupa oferuje między innymi (…). W tym celu bardzo często przeprowadzane są audyty u klientów. W przypadku uzyskania nowego kontraktu konieczne jest umówienie wizyty audytora Grupy w siedzibie klienta w celu przeprowadzenia audytu. W związku z tym należy zarezerwować telefonicznie termin spotkania z klientem, po czym osoba rezerwująca terminy przydziela odpowiedniego dostępnego audytora z bazy dostępnych audytorów Grupy, aby ten odbył wizytę u klienta w uzgodnionym czasie. Ponadto rezerwacji terminów towarzyszą inne prace administracyjne np.: (…) (dalej: „Planowanie audytu”). Do (…) funkcje Planowania audytu były realizowane samodzielnie przez lokalne podmioty z Grupy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty