03.02.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.748.2022.2.MK

Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 77.40.12.0 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych do kwoty 100.000 zł oraz stawką 12,5% przychodów od nadwyżki ponad kwotę 100.000 zł.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

21 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zastosowania właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 stycznia 2023 r. Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowana będąca stroną postępowania: A.A.

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania: B.A., ul. C.1, XX-XXX D.

Opis zdarzenia przyszłego

A.A. i B.A. (dalej: „Zainteresowani” lub „Wnioskodawcy”) są wspólnikami podmiotu X spółka cywilna (dalej: „Spółka”). Wnioskodawcy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych („podatek PIT”). Spółka jest natomiast zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Zgodnie z postanowieniami umowy Spółki Zainteresowani uczestniczą w zyskach i stratach Spółki po 50%. Wspólnicy Spółki są opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych wg zasad przewidzianych w art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. podatkiem liniowym.

Od 1 stycznia 2023 r. Wnioskodawcy zamierzają zmienić formę opodatkowania dochodów uzyskiwanych z działalności spółki cywilnej na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Spółka posiada prawa ochronne do znaków towarowych wpisanych do rejestru znaków towarowych i udziela licencji do ich używania podmiotowi zewnętrznemu w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Umowa z tym podmiotem została zawarta 1 sierpnia 2014 r. (dalej: „Umowa licencyjna”). Licencjobiorca podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Przychody z tytułu udzielanych licencji są w zasadzie jedynymi źródłami przychodów Spółki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne