Interpretacja indywidualna z dnia 4 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.480.2022.2.RST
Możliwości zastosowania stawki 0% dla transakcji WDT, jeśli dokumenty potwierdzające wywiezienie towarów będą sporządzane/przechowywane w formie elektronicznej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania stawki 0% dla transakcji WDT, jeśli dokumenty potwierdzające wywiezienie towarów będą sporządzane/przechowywane w formie elektronicznej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem przesłanym za pośrednictwem ePUAP z 23 grudnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka („Wnioskodawca”) jest spółką z siedzibą działalności gospodarczej na terenie Niemiec. Spółka prowadzi również działalność gospodarczą na terytorium Polski i jest czynnym podatnikiem VAT w Polsce. Głównym obszarem działalności Spółki jest przemysł AGD. Spółka sprzedaje produkty wykorzystywane w gospodarstwie domowym, takie jak pralki, zmywarki i suszarki, jak również urządzenia wykorzystujące gorące powietrze (do gotowania i pieczenia) oraz urządzenia chłodnicze (lodówki i zamrażarki) [dalej: Towary].
Spółka jest zarejestrowana dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych jako podatnik VAT-UE i dla potrzeb rozliczania transakcji wewnątrzwspólnotowych posługuje się nadanym numerem VAT UE. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje między innymi z Polski transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (dalej również: „WDT”) do nabywców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy są podatnikami podatku od wartości dodanej, zarejestrowanymi na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych i posiadają ważny numer VAT-UE nadany przez państwo członkowskie ich siedziby (dalej: „Kontrahenci”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty