Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.219.2022.1.MAZ
W opisanym zdarzeniu przyszłym Spółka nie będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia od akcyzy zużywanej energii elektrycznej, przewidzianego w § 5 ust. 1 rozporządzenia
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek z 26 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który wpłynął 29 września 2022 r., dotyczy rozpoznania, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Spółka będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia od akcyzy zużywanej energii elektrycznej, przewidzianego w § 5 ust. 1 rozporządzenia. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca ABC Spółka Jawna (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, dokonującym dostawy towarów i świadczenia usług dla podmiotów z Polski i podmiotów z zagranicy. Spółka mająca siedzibę oraz miejsce zarządu na terytorium Polski, prowadzi działalność gospodarczą w branży motoryzacyjnej, między innymi dokonuje …, projektuje i wykonuje pod specjalne zamówienie kompletne linie transportowe (montażowe), przeznaczone do produkcji siedzeń samochodowych w halach montażowych. Przedmiotem działalności Spółki są również usługi galwaniczne, usługi …, produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych.
Tak szeroki zakres działalności Spółki, w którym wykorzystywane są nowoczesne maszyny i urządzenia sprawia, iż zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo duże. Dlatego Spółka podjęła działania inwestycyjne, w wyniku których zakupiono i uruchomiono instalacje fotowoltaiczne. Obecnie w Spółce działają 3 odrębne instalacje fotowoltaiczne o mocach 199 kW, 49,95 kW i 400 kW. Łącznie moc instalacji wynosi 648,95 kW. Spółka zużywa na własne potrzeby energię elektryczną wyprodukowaną z tych instalacji, a tylko niewielkie ilości są odsprzedawane do sieci. Wnioskodawca nie posiada koncesji na wytwarzanie, przesyłanie, obrót lub dystrybucję energii elektrycznej, nie odsprzedaje nadwyżek wyprodukowanej energii innym konsumentom.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty