Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.29.2022.2.KW
Skutki podatkowe aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem wspólnym
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
-E. S.A.
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
-R. Sp. z o.o.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Informacje ogólne dotyczące Nabywcy i Zbywcy
Wnioskodawca (dalej również: „Zbywca”) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP) od całości osiąganych dochodów. Wnioskodawca jest członkiem podatkowej grupy kapitałowej, w której występuje jako tzw. spółka zależna (rolę spółki dominującej pełni akcjonariusz Wnioskodawcy). Wnioskodawca jest także zarejestrowany dla potrzeb podatku od towarów i usług (dalej: VAT) w Polsce.
Wnioskodawca prowadzi wyspecjalizowaną działalność na rynku energetycznym w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej, świadczenia usług elektroenergetycznych oraz sprzedaży paliw do pojazdów kolejowych. W ramach Zbywcy funkcjonują wyodrębnione (zarejestrowane w KRS) oddziały odpowiedzialne za poszczególne linie biznesowe: Oddział Usługi, Oddział Dystrybucja, Oddział Obrót, Oddział Paliwa i Oddział Zielona. Ponadto, w ramach Zbywcy funkcjonuje jednostka organizacyjna wspomagająca realizowanie zadań Zarządu Zbywcy w zakresie kierowania działalnością spółki i prowadzenia spraw spółki oraz wspomagająca realizowanie przez jednostki organizacyjne spółki zadań w zakresie: rachunkowości, finansów, ekonomii, informatyki i zakupów, a także umożliwiająca realizowanie przez jednostki organizacyjne spółki zadań w zakresie prawno-pracowniczym (dalej: Centrala).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty