Interpretacja indywidualna z dnia 23 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.444.2022.2.IM
Ulga IP Box.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 11 maja 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 4 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 1 sierpnia 2022 r. (wpływ 1 sierpnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
A. Stan faktyczny
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania oraz doradztwem w zakresie informatyki. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle przepisu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT i rozlicza się kwartalnie na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
I.Stan faktyczny I
Stan faktyczny I obejmuje okres od 02 czerwca 2021 do końca grudnia 2021 r.
Wnioskodawca, na podstawie umowy o świadczenie usług, świadczył usługi programistyczne od 02 czerwca 2021 r. na rzecz x. (dalej: Spółka). W ramach zawartej umowy Wnioskodawca przenosi na kontrahenta całość autorskich praw majątkowych. Zgodnie z umową Wnioskodawca ponosi ryzyko gospodarcze w związku z odpowiedzialnością za swoje działania i zaniechania.
Wynagrodzenie Wnioskodawcy wypłacane było na podstawie faktury dokumentującej świadczenie „usług programistycznych” i nie wyodrębniało kwoty za przeniesienie praw autorskich. Wartość dochodu kwalifikowanego z prawa własności intelektualnej wykorzystywanego w ramach świadczonych usług stanowiła wartość oprogramowania, które równe jest iloczynowi liczby godzin przeznaczonych na wytworzenie lub ulepszenie oprogramowania oraz stawce godzinowej Wnioskodawcy w danym miesiącu. Wartość oraz sposób kalkulacji dochodu kwalifikowanego znajdzie odzwierciedlenie w ewidencji prowadzonej na potrzeby ustalenia kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Liczba godzin przeznaczonych na stworzenie lub ulepszenie programu komputerowego wskazanych we wspomnianej ewidencji znajdował również potwierdzenie w ewidencji czasu w stosownych systemach do zarządzania zadaniami, dzięki czemu Wnioskodawca ma informacje, jak czasochłonne były poszczególne projekty realizowane na rzecz Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty