12.07.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.197.2022.2.PRM

Możliwość użytkowania kas rejestrujących na podstawie art. 111 ust. 3c ustawy po ich ponownej fiskalizacji.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości użytkowania kas rejestrujących na podstawie art. 111 ust. 3c ustawy po ich ponownej fiskalizacji. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 czerwca 2022 r. (wpływ 4 lipca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Sp. z o.o. (zwana dalej Wnioskodawcą lub Spółką) jest spółką mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podstawowym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż przetworzonych wyrobów z mięsa oraz elementów mięsnych poprzez sieć własnych wyspecjalizowanych sklepów.

Wnioskodawca jest spółką zależną funkcjonującą w ramach Grupy A. Udziały w spółce Wnioskodawcy w 100% należą do A S.A. Udziały zostały nabyte w drodze akwizycji przedsiębiorcy. Zarówno Wnioskodawca jak i A S.A. podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów. Obie spółki są czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług.

Zarówno Wnioskodawca jak i A S.A. posiada sieć sklepów detalicznych, przy pomocy których dokonuje sprzedaży wyrobów własnych. Natomiast podstawowym przedmiotem działalności A S.A. jest przetwarzanie i konserwowanie mięsa, produkcja wyrobów z mięsa, a następnie sprzedaż przetworzonych wyrobów z mięsa oraz elementów mięsnych głównie poprzez ekspedycje w swych Oddziałach, a także poprzez sieć własnych hurtowni i sklepów.

Obecnie, zgodnie z polityką Grupy, zmierzającą do upraszczania jej struktury oraz konsolidacji biznesu produkcyjnego w ramach jednego podmiotu, planowane jest przejęcie przez Wnioskodawcę Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa (zgodnie z definicją - pod pojęciem ZCP rozumie się organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązania, przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, który zarazem mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania) wyodrębnionej ze Spółki Właściciela w ramach aportu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne