14.02.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.670.2021.1.AW

Prawo do zwrotu podatku naliczonego

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w części dotyczącej prawa do zwrotu podatku naliczonego (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 2) – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

·ustalenia stawki podatku VAT (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1);

·prawa do zwrotu podatku naliczonego (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 2).

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 stycznia 2022 r. (wpływ 28 stycznia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT.

Miasto realizuje inwestycje polegające na zakupie i montażu fotowoltaicznej instalacji solarnej do podgrzewania ciepłej wody oraz kotłów na biomasę na nieruchomościach mieszkańców w ramach dwóch projektów.

Projekt nr 1

Miasto zawarło Umowę o dofinansowanie Projektu w ramach (...) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, w ramach projektu (…) dalej jako: „Projekt nr 1”. W związku zwartą umową Wnioskodawcy przyznane zostało dofinansowanie w formie płatności ze środków europejskich części wydatków poniesionych na realizację Projektu nr 1 w kwocie stanowiącej 65% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu nr 1. Całkowite wydatki kwalifikowalne wynoszą 3 714 306,80 zł, zaś całkowita wartość Projektu nr 1 wynosi 4 101 683,37 zł.

Projekt nr 1 dotyczy dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych, instalacji solarnych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz instalacji kotłów opalanych biomasą – dalej jako lub dalej zbiorczo jako: „Instalacja OZE” na nieruchomościach będących własnością/współwłasnością mieszkańców Miasta. Po zakończeniu prac instalacyjnych, sprzęt i urządzenia wchodzące w skład zestawu instalacji solarnej, paneli fotowoltaicznych i kotła na biomasę w nieruchomościach, będących własnością/współwłasnością mieszkańców, pozostaną własnością Wnioskodawcy przez cały czas trwania Projektu nr 1, tj. minimum 5 lat licząc od daty płatności końcowej dofinansowania na rzecz Miasta. Przez ten czas Miasto użyczy nieodpłatnie danemu mieszkańcowi Instalacje OZE do korzystania zgodnie z jego przeznaczeniem na potrzeby własne gospodarstwa domowego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne