Interpretacja indywidualna z dnia 28 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.298.2021.2.IG
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 15 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box).
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 grudnia 2021 r. (data wpływu 21 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 2 października 2019 r. Zawarł on umowę
o świadczenie usług.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").
Wnioskodawca tworzy i rozwija oprogramowanie w przemyśle petrochemicznym, związane z zarządzaniem integralnością aktywów (...), tj. elementów, z których są zabudowane platformy wiertnicze oraz elektrownie (rurociągi, konstrukcje stalowe, wymienniki ciepła, zawory itp.), do wydobywania ropy naftowej na morzu. Głównym problemem takich konstrukcji jest korozja, a także ryzyko związane z wydobyciem ropy i gazu, co wiąże się z częstymi inspekcjami jak i naprawami znalezionych usterek. Program skutecznie zarządza danymi, automatyzuje przepływ danych, zapewnia widoczność procesu przepływu pracy i zapewnia aktualizacje statusu na żywo, zapewnia kompleksowe podejście do kontroli i naprawy zasobów, zapewniając pełną kontrolę nad procesem zarządzania integralnością. Oprogramowanie obejmuje cały cykl roboczy zarządzania integralnością systemów i konstrukcji ciśnieniowych, oferując możliwość bezproblemowej współpracy z wykonawcami zewnętrznymi, takimi jak osoby przeprowadzające konserwację lub naprawy mechaniczne. Główny program jest wykonany w technologiach webowych, dostępny z poziomu przeglądarki, dodatkowo Wnioskodawca tworzy także aplikacje dedykowaną na tablet ( ), do przeprowadzania inspekcji bezpośrednio na platformie. Aplikacja tabletowa komunikuje się z aplikacją główną. Główna aplikacja podlega rozwojowi i modyfikacji, została przez Wnioskodawcę wraz z zespołem programistów napisana na nowo z wykorzystaniem najnowszych technologii, natomiast aplikacja dedykowana na tablet została stworzona od podstaw.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty