Interpretacja indywidualna z dnia 27 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.921.2021.2.SR
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box)
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 6 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem złożonym 14 grudnia 2021 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi On działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od dnia 1 kwietnia 2013 r. Zawarł On umowę o świadczenie usług programistycznych ze spółką ... (dalej: „Zleceniodawca”) – data zawarcia umowy 17 maja 2016 r.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).
Wnioskodawca na zlecenie Zleceniodawcy tworzy Oprogramowanie związane z generowaniem i wysyłką wydruków. Jako przykład Wnioskodawca wskazuje napisanie systemu masowych wydruków (SMW) dla ... Oprogramowanie to ma za zadanie generować wydruki …, …, … itp. wysłanych do klientów w formie papierowej (poczta tradycyjna), jak i załączników e-mail lub prezentowanych w innych aplikacjach, z których korzystają pracownicy …. Wnioskodawca utrzymuje i rozwija system poprzez dodawania nowych funkcjonalności. Jako przykłady dodanych funkcjonalności wskazuje: dodanie możliwości generowanie plików …, rozwiązanie problemu wrzucania maili do spam, rozwinięcie funkcjonalności wysyłki poczty tradycyjnej – umożliwienie wysyłki pocztą przez różnych doręczycieli.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty