21.12.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.953.2021.2.MK

Wydanie interpretacji indywidualnej dot. opodatkowania preferencyjnego IP Box.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 13 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 7 grudnia 2021 r. (data wpływu 7 grudnia 2021 r.) Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której zasadniczym przedmiotem działalności jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania (PKD 62.01.Z). Wnioskodawca rozlicza się w podatku dochodowym od osób fizycznych na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W dniu 15 lutego 2021 r. Wnioskodawca zawarł umowę o współpracę z firmą z siedzibą na terenie Niemiec, w ramach której świadczy On usługi programistyczne polegające na:

a)    wdrażaniu nowych funkcjonalności oprogramowania i jego modyfikacji zgodnie z potrzebami Spółki;

b)    wdrażaniu nowych oraz rozwijaniu i aktualizacji już istniejących serwisów internetowych, aplikacji oraz innych systemów informatycznych Spółki lub klientów Spółki;

c)    utrzymaniu i wsparciu istniejących systemów informatycznych Spółki lub klientów Spółki;

d)    przygotowaniu dokumentacji technicznej i opisów funkcjonalności.

Dwie główne aplikacje, nad którymi pracuje Wnioskodawca to:

-        …;

-        … .

W ramach umowy Wnioskodawca, w ramach wynagrodzenia, określonego w umowie o współpracę, przenosi na rzecz Spółki całość majątkowych praw autorskich do wszelkich utworów, części utworów i utworów niekompletnych (dalej łącznie: „Utwory”) wykonanych przez Niego w ramach świadczenia przez Wnioskodawcę Usług określonych Umową, w tym również w przypadku, gdy jest autorem fragmentu Utworu, z chwilą utrwalenia Utworu w jakiejkolwiek formie, w szczególności umieszczenia Utworu w systemie komputerowym należącym do Spółki. Wnioskodawca jest członkiem zespołu programistów, w ramach którego czasem wykorzystuje i ulepsza kod napisany przez kolegów z zespołu. Wnioskodawca tworzy i rozwija autorskie oprogramowanie, stanowiące utwór podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Oprogramowanie jest tworzone, rozwijane i ulepszane przez Wnioskodawcę w sposób systematyczny, w ramach stałej współpracy. Działania Wnioskodawcy zmierzają do poprawy użyteczności albo funkcjonalności przedmiotowego oprogramowania. Jednocześnie tworzone, ulepszane i rozwijane oprogramowanie w ramach przedmiotowej umowy, jest rezultatem Jego własnej, indywidualnej i twórczej działalności intelektualnej, a w konsekwencji, stanowi utwór podlegający ochronie na podstawie art. 74 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne