Interpretacja indywidualna z dnia 26 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.915.2021.2.AP
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 20 września 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 24 listopada 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 24 listopada 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 września 2021 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem przesłanym za pośrednictwem platformy ePUAP w dniu 24 listopada 2021 r., stanowiącym odpowiedź na wezwanie Organu z dnia 18 listopada 2021 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w Polsce. Aktualnie jako wykonawca ma podpisaną umowę z firmą X (dalej jako: „Zleceniodawca”) - to startup, który pracuje nad (...). Wnioskodawca podpisał umowę w dniu 30 grudnia 2020 r. Od dnia 1 stycznia 2021 r. prowadzi działalność badawczo-rozwojową dla Zleceniodawcy i uzyskuje z tego tytułu dochody. Ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ ma miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym. Płaci podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce z tytułu umowy wskazanej powyżej. Przedmiotem umowy wskazanej powyżej jest wytwarzanie oprogramowania. Wnioskodawca nie wykonuje działań polegających na modyfikacji/ulepszeniu/rozwijaniu już istniejącego oprogramowania. Wytwarza nowe oprogramowanie i nowe algorytmy. Szczegóły działalności prowadzonej opisuje poniżej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty