Interpretacja indywidualna z dnia 28 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.15.2021.2.AC
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w zw. z realizowanym projektem
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2021 r. (data wpływu 18 stycznia 2021 r.) uzupełnionym 23 kwietnia 2021 r. (data wpływu 26 kwietnia 2021 r.) na wezwanie Organu z dnia 15 kwietnia 2021 r. (skutecznie doręczone 16 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski oraz braku prawa do odliczenia podatku – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 stycznia 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski oraz braku prawa do odliczenia podatku. Wniosek uzupełniony został 23 kwietnia 2021 r. (data wpływu 26 kwietnia 2021 r.) na wezwanie Organu z 15 kwietnia 2021 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej: “Wnioskodawca”) zajmuje się produkcją oraz dostawami profesjonalnego sprzętu medycznego jak również tworzeniem rozwiązań związanych z opieką zdrowotną. Jest liderem w zakresie diagnostyki obrazowej i opartych na niej terapii, monitorowania stanu pacjenta oraz informatyki medycznej, jak również opieki zdrowotnej i opieki domowej. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą podlegającą opodatkowaniu VAT. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca nabywa od klientów (zazwyczaj instytucji ochrony zdrowia, szpitali oraz innych ośrodków świadczących usługi medyczne) zużyty lub uszkodzony sprzęt, który nie jest zdatny do dalszego użytku albo wymaga naprawy. W pewnych przypadkach Wnioskodawca odbiera również taki sprzęt od klientów na podstawie gwarancji. Klienci nabywają wówczas lub otrzymują na podstawie gwarancji nowy sprzęt medyczny, gotowy do natychmiastowego wykorzystania, dzięki czemu nie muszą czekać na naprawę zużytego lub wadliwego sprzętu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty