Interpretacja indywidualna z dnia 12 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.19.2021.1.RR
możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2021 r. (data wpływu 19 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania i udokumentowania czynności polegającej na przeprowadzeniu Procedury – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 stycznia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania i udokumentowania czynności polegającej na przeprowadzeniu Procedury.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest wspólnikiem spółek komandytowych (dalej „Spółki Komandytowe”).
Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej „podatek VAT”).
Spółki komandytowe prowadzą działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży m.in. elektroniki użytkowej (sprzęt RTV, AGD i pozostały). Spółki Komandytowe są zarejestrowane jako czynni podatnicy podatku VAT.
Spółki Komandytowe dokonują zakupu towarów od swoich dostawców (dalej „Dostawcy”).
W umowach i porozumieniach handlowych zawieranych przez Spółki Komandytowe z Dostawcami uregulowane są m.in. terminy zapłaty za towary nabyte od Dostawców. Terminy te określone są liczbą dni. W umowach/porozumieniach handlowych nie ma zapisanych terminów zapłaty określonych konkretną datą kalendarzową. Innymi słowy, termin zapłaty jest określony w następujący sposób (przykładowo) „zaplata w terminie 30 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT” albo „strony ustalają termin płatności pa dostarczone towary jako termin KNM +30 dni /60 dni („KNM ” oznaczą koniec następnego miesiąca)”, a nie poprzez zapis „zapłata w dniu ___”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty