Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego w dokumentach przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Wykonywanie przez pracowników obowiązków zawodowych w modelu pracy hybrydowej lub zdalnej, oraz w ramach podróży służbowych i delegacji, nie wpływa na zakres dochodu podlegającego zwolnieniu
Dotyczy ustalenia, czy opisane w stanie faktycznym wydatki ponoszone przez spółkę tytułem realizacji zleceń na rzecz kontrahentów przez Współpracowników B2B zatrudnionych przez Wnioskodawcę stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwolnienie z opodatkowania dochodów z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynku mieszkalnym położonym na terenie wiejskim w gospodarstwie rolnym w celu zakwaterowania pracowników będących w podróży służbowej.
Obowiązki płatnika, dla członków rady nadzorczej przy przychodzie z tytułu zwrotu kosztów dojazdów na posiedzenia rady nadzorczej odbywające się poza miejscem ich zamieszkania.
Czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych w celu realizacji obowiązków służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty?
Obowiązki płatnika oraz powstanie przychodu w związku z zapewnieniem przez pracodawcę zakwaterowania dla oddelegowanych pracowników.
Obowiązki płatnika oraz powstanie przychodu w związku z zapewnieniem przez pracodawcę zakwaterowania dla pracowników oddelegowanych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Określenie czy zwrot trenerom kosztów dojazdu na treningi, mecze/zawody sportowe podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym, a w konsekwencji nakłada obowiązek pobrania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w związku z wypłatą ww. świadczeń.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu kosztów dojazdu na posiedzenia Rady Nadzorczej oraz zakwaterowania i wyżywienia związanych z udziałem członków Rady w posiedzeniach tej Rady.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Wydatki ponoszone na zwrot kosztów podróży pracowników (opłaty za parkingi oraz autostrady) oraz zwrot kosztów podróży odbytych przy wykorzystaniu prywatnych samochodów pracowników oraz osób współpracujących ze Spółką (tzw. kilometrówki) nie stanowią dochodów z tytułu ukrytych zysków ani dochodów z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Tym samym nie będą podlegały opodatkowaniu
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na noclegi, wyżywienie i transport pracowników i współpracowników.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na terenie Spółki lub poza nią związane z kompleksową organizacją szkoleń, na które składają się koszty wynajmu sali ze sprzętem, zaproszeń, materiałów biurowych, materiałów szkoleniowych, wyżywienia oraz wydatki na noclegi (zakwaterowanie), parkingi, drobne upominki z logo Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów jako wydatki związane z bieżącą działalnością
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na podróże służbowe Freelancerów.
Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy "cost-of-living allowance" (środków pieniężnych) na pokrycie kosztów pobytu za granicą w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi.