Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie Posiłków dla Pracowników i Współpracowników, ogólnodostępnych w Państwa biurze.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg kodu PKWiU 56.21.19.0 oraz PKWiU 56.29.20.0.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość dofinansowania do posiłków przyznanego Pracownikom.
W zakresie ustalenia, czy osiągnięte przez Szpital dochody z tytułu sprzedaży posiłków na zewnątrz, będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków związanych z pracownikami do kosztów uzyskania przychodu
Brak uznania Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu wyżywienia dzieci, nauczycieli, personelu administracyjnego w szkołach i przedszkolach oraz opieki nad dziećmi w przedszkolach publicznych ponad podstawę programową, wydawania duplikatów świadectw i legitymacji szkolnych, opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobku w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3.
Czy Klub będzie uprawniony zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ponoszone przez Spółkę „dodatkowe wydatki”, w związku z zawarciem Kontraktów z Zawodnikami (którzy świadczyć będą usługi na rzecz klubu w ramach wykonywanej pozarolniczej działalności gospodarczej), w sytuacji gdy Zawodnik w ramach Kontraktu zobowiąże się zapłacić Klubowi wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu świadczenia przez Klub usług
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Kalendarium wydarzeń lipiec–sierpień 2023 r.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę na: - wspólny lunch lub kolację, - wspólne wyjście na biletowane wydarzenie kulturalne/rozrywkowe/sportowe, wspólne wyjście na strzelnicę, kręgle, gokarty, lot szybowcem, - zakup biletów na wydarzenie kulturalne/rozrywkowe/sportowe, które wręczane są jako prezenty partnerom biznesowym oraz klientom.
Dotyczy opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek tzw. „estońskiego CITu" - wydatki na samochody, zakup Wyposażenia, Koszty Podróży, zakup Prowiantu, zakup Przekąsek, czynsz za korzystanie z Nieruchomości, wynagrodzenie wypłacone Wspólnikom z tytułu świadczenia pracy własnej.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży gotowych posiłków i dań (PKWiU 10.85).
Stawka podatku dla sprzedaży posiłków realizowanej do 30 czerwca 2020 r.
• nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu: sprzedaży za pośrednictwem szkół posiłków dla uczniów; wydawania za pośrednictwem szkół duplikatów legitymacji i świadectw szkolnych; opieki nad dziećmi w przedszkolu ponad ustalony limit godzin oraz wyżywienia dzieci w przedszkolach jest prawidłowe, • nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu: sprzedaży za pośrednictwem szkół posiłków dla personelu
możliwość rozliczania świadczonych usług przygotowywania posiłków według stawki 3% oraz usług najmu według stawki 8,5%
Podleganie opodatkowaniu usług sprzedaży uczniom i dzieciom z oddziału przedszkolnego obiadów w stołówce szkolnej.
Ponoszone koszty na zakup i użytkowanie samochodu, wydatków na koszty promocji oraz na posiłki w restauracji.