Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków - poniesionych dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością dziecka - na zakup tabletu, drukarki, rysika, tuszu do drukarki oraz klimatyzatora.
Ulga prorodzinna na pełnoletniego niepełnosprawnego syna pobierającego rentę socjalną.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dwóch synów (w tym na niepełnosprawnego syna).
Czy przychód uzyskiwany przez Stowarzyszenie z czesnego pobieranego w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkole, przeznaczony na nabycie nieruchomości służącej realizacji celów Stowarzyszenia zbieżnych z celami określonymi w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 albo pkt 23 ustawy dla usług opiekuńczych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osób w podeszłym wieku, w budynku posiadającym zezwolenie na świadczenie tego typu usług.
Od 30 października 2022 r. będzie obowiązywać ustawa o ekonomii społecznej (dalej: ustawa). Ustawa ta przewiduje możliwość uznania za przedsiębiorstwo społeczne takich podmiotów jak m.in. fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne i pracy, warsztaty terapii zajęciowej i zakłady aktywności zawodowej, centra i kluby integracji społecznej, spółki non profit. Dla przedsiębiorstw społecznych przewidziano
Skoro zakupione aparaty słuchowe służą Panu do przywracania sprawności organizmu, tj. zaobserwował Pan mniej szumów usznych i bólu głowy przez codzienne używanie słuchawek oraz zmniejszenie zachwiania równowagi, zatem zakupione aparaty słuchowe są związane z ułatwianiem wykonywania przez Pana czynności życiowych. Jest Pan uprawniony do odliczenia od dochodu za 2021 r. w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Prawo do odliczenia od podatku dochodowego w zeznaniu podatkowym za 2020 r. kwoty z tytułu ulgi prorodzinnej na niepełnosprawnego, pełnoletniego syna stosownie do art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydatek na zakup laptopa i drukarki można uznać za wydatek poniesiony w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 w zw. z art. 26 ust. 7a pkt 3 i ust. 7e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym wydatek ten Wnioskodawczyni mogła odliczyć od dochodu w zeznaniu rocznym na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i zabiegów rehabilitacyjnych w ramach terapii logopedycznej z leczeniem jąkania.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dorosłą niepełnosprawną siostrę.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacanym osobom niepełnosprawnym dodatkiem motywacyjnym
Opodatkowanie dofinasowania otrzymanego przez osobę fizyczna nieprowadzącą działalności gospodarczej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.
Preferencyjne rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko, ulga prorodzinna.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działek (dwie czynności).
Mając powyższe na uwadze stwierdzić należy, że wśród wydatków, których poniesienie uprawnia podatnika, na którego utrzymaniu pozostawało niepełnosprawne dziecko oraz spełniającego inne wyżej wskazane warunki do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej, ustawodawca nie wymienił wydatków ponoszonych tytułem pobytu w ośrodku wsparcia. Nie jest on również zakładem: lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji leczniczej