Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Skutki podatkowe przekazania przez pracodawcę dla pracowników nieodpłatnych świadczeń w postaci wycieczki i wyjazdu integracyjnego.
Opodatkowanie środków z polisy ubezpieczeniowej, której beneficjentem był pracodawca Wnioskodawcy, a uprawnionym do wypłaty był Wnioskodawca.
Brak przychodu z nieodpłatnych świadczeń w przypadku wykorzystania środków ZFŚS przez pracowników jednego z pracodawców w ramach wspólnej działalności socjalnej ponad wartość dokonanych przez tego pracodawcę odpisów na fundusz świadczeń socjalnych.
Możliwość opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenie stawki ryczałtu dla usług pośrednictwa w interesach - PKWiU 74.90.12.0.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem noclegów oddelegowanym pracownikom.
Opodatkowane przychodu w związku z opłaceniem składek ZUS przez pracodawcę.
Dopłata do kosztów pobytu dziecka pracownika w dziennym punkcie opieki (działającym na mocy ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi do lat 3), sfinansowana w ramach środków z ZFŚS będzie wchodzić tylko do rocznego limitu zwolnienia z opodatkowania, przewidzianego dla innych świadczeń finansowanych z ZFŚS, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem pracownikom bonusu wakacyjnego z ZFŚS w świetle art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT.
Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem bonusu wakacyjnego pracownikom z ZFŚS w świetle art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT.
PIT - w zakresie obowiązków płatnika w związku z dofinansowaniem z ZFŚS wycieczki.
Czy płatnik zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom, może zastosować do wartości świadczeń nabywanych przez pracowników za pośrednictwem systemu kafeteryjnego zwolnienie od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dofinansowanie przez Wnioskodawcę z ZFŚS do organizowanej wycieczki nie spowoduje powstania po stronie pracowników przychodu ze stosunku pracy na podstawie art. 12 ust. 1. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej 19% podatkiem liniowym.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalność gospodarczej podatkiem liniowym.
Opodatkowanie przychodów w formie zryczałtowanego podatku od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć w koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 22 ustawy o PIT, miesięcznie wydatki które zostaną poniesione na podstawie Zlecenia na powyżej opisaną polisę, w której ubezpieczającym jest Wnioskodawca, a Ubezpieczonym prokurent?
możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków ponoszonych przez Wnioskodawcę na opłacanie składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym pracownika
Obowiązki płatnika i koszty uzyskania przychodu w zakresie skutków podatkowych opłacania składek w ramach programu ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym.
Wnioskodawca, jako płatnik, od opłaconej za pracowników składki ubezpieczeniowej w części inwestycyjnej będzie obowiązany do obliczenia, pobrania i odprowadzenia do właściwego urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy z ww. tytułu.
Obowiązki płatnika w związku z przystąpieniem do programu ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, którym objęci będą pracownicy Wnioskodawcy.
Wnioskodawca, jako płatnik, od opłaconej za pracowników składki ubezpieczeniowej w części inwestycyjnej będzie obowiązany do obliczenia, pobrania i odprowadzenia do właściwego urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy z ww. tytułu.