Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przeniesienia nieruchomości do majątku osobistego Wspólników.
Opodatkowanie przychodu z tytułu dzierżawy - określenie źródła przychodów.
Obowiązek uwzględnienia przy ustalaniu podstawy opodatkowania podatku dochodowego z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej towarów handlowych otrzymanych w darowiźnie.
Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działek. Zwolnienie od podatku sprzedaży ww. działek. Obowiązek udokumentowania fakturą ww. sprzedaży.
Planowana sprzedaż aktywów materialnych (w tym zapasów i materiałów) oraz wartości niematerialnych (w tym oprogramowania związanego z wyposażeniem), prawa z umowy dzierżawy nieruchomości, w której znajduje się Fabryka oraz pozostałych wskazanych we wniosku składników jest wyłączona z PCC jako opodatkowana w całości VAT.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia prawa użytkowania wieczystego działek.
Podleganie opodatkowaniu Transakcji, prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących czynsz dzierżawny oraz w fakturze dokumentującej nabycie przez Spółkę składników majątkowych od Kontrahenta, w przypadku wykorzystywania przez Spółkę usługi dzierżawy oraz ww. składników majątkowych do czynności opodatkowanych a także prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego
W zakresie opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Nieuznania sprzedaży poszczególnych składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia naliczonego podatku VAT wynikającego z wystawionej przez Zbywcę faktury sprzedaży dokumentującej Transakcję.
Jeżeli spółka opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, zostanie poddana podziałowi przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do drugiej spółki również opodatkowanej ryczałtem, to obie spółki zachowają prawo do tej formy opodatkowania.
W zakresie ustalenia, czy: - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., będzie mogła po podziale kontynuować opodatkowanie w tej formie do 31 grudnia 2024 r., - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych przekazania całości lub części akcji Spółki synowi będącemu nierezydentem i związanego z tym podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Brak powstania obowiązku podatkowego w VAT zarówno po stronie Wnioskodawcy jak i Przedsiębiorstwa w spadku z tytułu wydania składników Przedsiębiorstwa na rzecz Wnioskodawcy przed wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego z tytułu realizacji zapisów windykacyjnych.
Powstanie przychodu z tytułu zawartej ugody oraz opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości.
w zakresie nie uznania sprzedawanych składników przedsiębiorstwa za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, której sprzedaż nie będzie podlegała opodatkowani
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z tytułu dzierżawy/najmu nieruchomości oraz udzielania licencji na oprogramowanie własne oraz znaki towarowe możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki komandytowej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu czynszu dzierżawy/najmu nieruchomości oraz opłaty licencyjnej,
Opodatkowanie VAT wynagrodzenia podstawowego oraz wynagrodzenia za potencjał zysku; prawo Spółki do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wynagrodzenie podstawowe oraz wynagrodzenie za potencjał zysku.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa dokonane przez Spółkę jawną, której Wnioskodawca jest wspólnikiem, nie spowoduje po Jego stronie (jako wspólnika), powstania jakiekolwiek przysporzenia majątkowego.
Darowizna składników materialnych i niematerialnych, związanych z prowadzeniem warsztatu samochodo-wego, stanowi transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyłączoną od opodatkowania.