Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Sp. z .o. o i wypłata zysku.
Brak powstania po stronie Spółki Przekształconej dochodu z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT oraz brak powstania obowiązku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek wypłaty zysków wypracowanych przez Spółkę jawną.
Możliwość zastosowania ulgi na ekspansję po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w Spółkę z o.o. .
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej składającej się działki na rzecz użytkownika wieczystego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej składającej się z działki na rzecz użytkownika wieczystego oraz w przypadku podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, zastosowania właściwej stawki podatku VAT.
Czynność przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej (ustanowionego przed 1 maja 2004 r.) w prawo własności ww. nieruchomości na wniosek użytkownika wieczystego, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży działek na rzecz użytkownika wieczystego.
W związku z przekształceniem Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 5841 - art. 58413 ksh i przejęciem przez Spółkę składników majątku służących Wnioskodawcy przed przekształceniem do wykonywania działalności polegającej na wynajmie nieruchomości, po stronie Spółki nie powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
Nieuznanie ceny płatnej gminie z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego jako wynagrodzenia za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu dokonania ww. czynności.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b w przypadku przekształceń działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe wypłaty zysku przez spółkę z o.o. powstałą z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka była/będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w stosunku do wypłat zaliczek na poczet dywidendy, w stosunku do których uchwała o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy została podjęta w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, niezależnie od tego, w którym roku podatkowym ma miejsce faktyczna wypłata zaliczki na poczet dywidendy.
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 w zw. z art. 7 i art. 8 ustawy o VAT.
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty przez Spółkę z o.o. opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek, która powstała z przekształcenia JDG, zysku wypracowanego przed zmianą formy prawnej JDG.
Sukcesja praw w podatku akcyzowym, w przypadku przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Dotyczy ustalenia, czy Spółka powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy będzie mogła podlegać, od momentu uzyskania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek (Rozdział 6b ustawy o CIT), tzw. estońskim CIT
Dotyczy ustalenia, czy Spółka przekształcona będzie uprawniona do stosowania zwolnienia podatkowego obejmującego dochody z działalności gospodarczej osiągnięte z realizacji nowej inwestycji określonej w DoW uzyskane na terenie określonym w DoW
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego do dnia przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy wypłatę przez Spółkę należności z tytułu najmu Nieruchomości wycofanej uprzednio z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeniesionej do majątku prywatnego wspólnika należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży prawa własności gruntu na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego, dla którego prawo użytkowania wieczystego ustanowiono przed 1 maja 2004 r.