Brak obowiązku dokonania przez Obdarowaną korekty podatku odliczonego przez Darczyńcę w związku z otrzymaną darowizną X obejmującą przelew na Obdarowaną praw i darowizną Z.
Skutki podatkowe związane z rozliczeniem opisanych we wniosku dostaw towarów (konserw rybnych).
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
1. Wnioskodawca zalicza się do III grupy podatkowej i sprawował opiekę nad spadkodawczynią przez okres ponad 2 lat od dnia zawarcia umowy o opiekę z podpisami notarialnie poświadczonymi, ma więc prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innych lokali mieszkalnych. 2. Jeżeli Wnioskodawca nie złoży zeznania o nabyciu
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji zadania. Sposób dokonania korekty. Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu.
Uznanie za odpłatną dostawę towarów wycofania nieruchomości i samochodów z majątku Spółki i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Zapłata podatku od towarów i usług w związku z wycofaniem i przekazaniem. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem wycofania nieruchomości z i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Korekta podatku od wydatków związanych z nabyciem
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na dalszy najem niemieszkalny.
Brak możliwości korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do należności zabezpieczonych i przekazanych do depozytu sądowego na podstawie art. 89a ustawy o VAT.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Ustalenie czy zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego Wnioskodawcy stanowi przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy o VAT, w związku z czym do czynności darowizny nie znajdą zastosowania przepisy ustawy o VAT zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. Ustalenie czy przekazanie Gospodarstwa Rolnego w drodze darowizny na rzecz Syna Wnioskodawcy nie będzie skutkowało
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku VAT w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Skorzystanie z preferencji podatkowej polegającej na uwzględnieniu poniesionych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d CIT poprzez ich odliczenie od podstawy opodatkowania w latach 2021, 2022 oraz 2023 (tzw. ulga badawczo rozwojowa) zgodnie z limitami odliczeń wskazanymi w art. 18d CIT.
Po dokonaniu Cesji zwrotnej Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona, zarówno w odniesieniu do Wierzytelności I, jak i Wierzytelności II (w drodze korekty rozliczeń VAT).
Skutki podatkowe przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Brak podlegania opodatkowaniu czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości, które wykorzystywane będą na cele najmu prywatnego oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, związanego z tymi Nieruchomościami.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy w zakresie opisanych we wniosku nieściągalnych wierzytelności, dla których upłynęły dwa lata, licząc od końca roku, w którym faktury zostały wystawione.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług planowanej darowizny Nieruchomości. Zwolnienie z podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług, planowanej darowizny Nieruchomości. Konieczności dokonania korekty podatku naliczonego, odliczonego przy zakupie oraz montażu Instalacji, na podstawie art. 91 ustawy.