Skuteczność zmiany roku podatkowego w sytuacji spóźnionego poinformowania o tej zmianie naczelnika właściwego urzędu skarbowego.
Obowiązek korekty różnic kursowych w związku z wyrokami stwierdzającymi nieważność kredytów lub konieczność zmiany warunków kredytów.
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego od zakupów inwestycyjnych nabytych na potrzeby wytworzenia środka trwałego przed oddaniem go do użytkowania w przypadku zaniechania dalszej inwestycji, okres, w jakim należy dokonać ww. korekty.
Brak obowiązku dokonania korekt podstawy opodatkowania wykazanych na fakturach dokumentujących sprzedaż usługi produkcyjnej/montażu na rzecz Spółki matki w związku z dokonywaną korektą rentowności. Dokumentowanie korekty rentowności usługi produkcyjnej/montażu przy pomocy not księgowych lub innych dokumentów księgowych niestanowiących faktur/faktur korygujących.
Opodatkowanie przychodu z najmu prywatnego oraz możliwość dokonania korekty złożonych zeznań podatkowych.
Możliwość korekty przeszłych wydatków bieżących związanych z Infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną w trybie art. 90c ust. 3 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe czynności wycofania Nieruchomości z majątu spłóki cywilnej do majątku prywatnego Wspólników.
Określenie, czy transakcja wniesienia do spółki w drodze aportu zespołu składników majątkowych będzie stanowiło zbycie przedsiębiorstwa i w związku z tym będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, bez obowiązku dokonywania korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy nabyciu składników majątkowych.
Uznanie, czy Zespół Składników wnoszony darowizną do Fundacji rodzinnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i czy transakcja ta będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 oraz czy Zbywca nie będzie zobowiązany do dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ustawy.
Dotyczy możliwości dokonania korekty zeznania przez Bank w związku z zapłatą składki na pokrycie funduszu pomocowego.
Możliwość dokonania korekty zwiększającej VAT naliczony od przeszłych wydatków bieżących związanych z Infrastrukturą, odliczony pierwotnie przy zastosowaniu pre-współczynnika z Rozporządzenia w trybie art. 90c ustawy o podatku od towarów i usług.
Obowiązek złożenia korekty deklaracji oraz prawa do zwrotu zapłaconych podatków.
Uznanie Korekty rentowności za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce.
Prawo do pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji, prawo do dokonania korekty deklaracji i ewidencji (plików JPK_V7M) zwiększającej podatek naliczony z tytułu wydatków inwestycyjnych i bieżących, niepodleganie opodatkowaniu dofinansowania otrzymanego na realizację inwestycji.
Wyłączenie z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, uznanie aportu Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT, określenie podstawy opodatkowania VAT dla czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki, prawo do dokonania jednorazowej korekty zwiększającej polegającej na odliczeniu
Brak jest podstaw do zwiększenia wartości kosztów uzyskania przychodów, w związku z przyznaniem rabatu przez Spółkę, ponieważ przyznany rabat faktycznie obniża wartość sprzedaży Towarów.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
W zakresie uznania czy nieodpłatne przekazanie infrastruktury wodociągowej na rzecz Gminy będzie stanowiło czynność zwolnioną od opodatkowania podatkiem VAT oraz oraz w przypadku uznania, że nieodpłatne przekazanie infrastruktury wodociągowej na rzecz Gminy będzie stanowić czynność zwolnioną od opodatkowania podatkiem VAT - czy będą Państwo zobowiązani do korekty podatku naliczonego na podstawie art
Korekta podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na Inwestycję otrzymanych przed zmianą przeznaczenia.
Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych, przeniesiony na Państwa, stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; - prawo Spółki – jako nabywcy ZCP – do dokonania korekty VAT, na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy.
Uznanie, że korekty zyskowności przewidziane w Porozumieniu - w tym korekta zyskowności dokonana za rok 2023 - nie mają żadnego wpływu na rozliczenia VAT Spółki, a w szczególności korekty te i wynikające z nich Płatności wyrównawcze nie wpływają na zmianę podstawy opodatkowania VAT z tytułu sprzedaży realizowanej przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego, zmiany cen sprzedaży wyrobów gotowych przewidziane
W związku z rozwiązaniem lub odwróceniem przez Spółkę Przejmującą rezerw i odpisów aktualizujących, włączając w to rozwiązanie odpisów aktualizujących należności których nieściągalność uprzednio nie została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 ustawy o CIT, które zostały przejęte przez Spółkę Przejmującą w związku z Transakcją w ramach Działu, nie powstanie po stronie Spółki Przejmującej
Moment powstania przychodu ze sprzedaży udziałów i złożenia korekty zeznania PIT-38.