Dotyczy ustalenia: • czy Obciążenia Wnioskodawcy przez klientów/kontrahentów za brak wymiany palet lub brak dokumentu potwierdzającego jej wykonanie oraz Obciążenia Wnioskodawcy od klientów/kontrahentów za dodatkowe ubezpieczenie, dodatkowe koszty związane ze zleceniem nie będą stanowiły wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, opodatkowanych Ryczałtem od dochodów Spółek na podstawie art
Wystawiania, przesyłania oraz przechowywania Faktur elektronicznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów na podstawie posiadanych dokumentów wskazanych w Wariancie A-H.
Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków spełniających definicję kosztów uzyskania przychodów wynikającą z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, które udokumentowane będą e-fakturami wykazanymi w ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o CIT, w przypadku gdy e-faktury będą przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej, zgodnie z elektronicznym obiegiem dokumentów
Wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Dopuszczalność przechowywania i archiwizowania faktur i dokumentów zrównanych z fakturami wyłącznie w formie elektronicznej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z tak przechowywanych dokumentów.
Uznanie realizowanej transakcji za eksport towarów opodatkowany stawką VAT 0% oraz jej wykazywanie w pliku JPK_V7M.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów na podstawie posiadanych dokumentów wskazanych w Wariancie I, II, III i IV.
Prawo do zastosowania stawki 0% z tytułu przemieszczenia towarów, w przypadku gromadzenia wskazanych dokumentów (faktury od przewoźnika towarów oraz bankowego potwierdzenia przelewu, potwierdzającego zapłatę za wysyłkę lub transport towarów).
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Zachowanie prawa do odliczenia w przypadku przechowywania faktur wyłącznie w wersji elektronicznej.
Nie można uznać, że w opisanej sytuacji przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Z posiadanych potwierdzeń przelewu nie da się bowiem jednoznacznie potwierdzić pochodzenia otrzymanych środków.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w dokumentach przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Prawo do stosowania 0% stawki VAT dla WDT i WDTD na podstawie dokumentów gromadzonych w opisanych scenariuszach.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku akcyzowego w zakresie prowadzenia elektronicznej ewidencji wyrobów akcyzowych.
Skoro darowizna środków pieniężnych była dokonana przez ojca na rzecz wnioskodawczyni (udokumentowana przelewem) to mimo że na potwierdzeniu przelewu widnieje nazwisko wnioskodawczyni (został on dokonany przez wn. jako współwłaścicielkę konta), to darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania PSD, ponieważ wn. wypełniła przesłanki wskazane w art. 4a.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów w związku z nietransakcyjną wewnątrzwspólnotową dostawą towarów.
Prawo do zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Uznania realizowanej transakcji za eksport towarów opodatkowany stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Czy Spółka jako Założyciel Uczelni może wybrać formę opodatkowania ryczałt od dochodów spółek w świetle art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% do dostaw, w oparciu o posiadane Dokumenty, w związku z unieważnieniem Zgłoszeń, prowadzącym do unieważnienia procedury celnej wywozu.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów na podstawie posiadanych dokumentów wskazanych w Wariancie A-H.