Brak opodatkowania podatkiem VAT przejęcia przez Kupującą obowiązku rozliczenia kosztów opłat eksploatacyjnych z najemcami za okres styczeń-marzec 2024 r. i brak obowiązku udokumentowania tej czynności przez Kupującą fakturą, oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego wskazanego na fakturach otrzymanych od usługodawców za okres styczeń-marzec 2024 r. przez Sprzedająca, w związku z przejęciem
Przejęcie przedsiębiorstwa w spadku - ustalenie wartości początkowej podlegających amortyzacji środków trwałych oraz prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca, będący opodatkowany Ryczałtem, który przejmie wydzielone ze Spółki2 ZCP jako spółka przejmująca w ramach planowanego podziału przez wydzielenie ZCP, zachowa prawo do tej formy opodatkowania, biorąc pod uwagę, że spółka dzielona (czyli Spółka2) również jest opodatkowana Ryczałtem.
W zakresie opodatkowania transakcji przejęcia Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą w trybie art. 529 KSH.
Skutki podatkowe dotyczące umowy o przejęcie zarządzania funduszem inwestycyjnym.
Przeniesienie Działalności w Zakresie A nie będzie stanowiło zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w konsekwencji będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, opodatkowane podatkiem VAT w Polsce.
Sukcesja zezwolnienia na prowadzenie składu podatkowego oraz możliwość kontynuowania procedury zawieszenia poboru akcyzy po połączeniu spółek.
Uznanie, że przeprowadzenie połączenia Spółki ze Spółką Przejmowaną nie będzie podlegało opodatkowaniu VAT.
Czy Spółka jest płatnikiem podatku u źródła obowiązanym do jego pobrania w związku z nabyciem Patentu, zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 i art. 26 ust. 1 w związku z art. 26 ust. 7 UPDOP?
Uznania, że równowartość kosztów pracowniczych wymienionych w załączniku nr 3 do umowy, zwróconych Państwa Spółce przez Kontrahenta, stanowi/będzie stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Ustalenie, czy transakcja połączenia spółek przez przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Czy przejęcie na własność przedmiotu Zastawu Rejestrowego nie jest wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i podlega opodatkowaniu oraz czy Nabywcy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT.
Ustalenie czy w związku z planowanym Połączeniem, po stronie A. powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT.
Ustalenia, czy wyodrębniona przez Wnioskodawcę Część Hotelarska, która w ramach podziału zostanie wydzielona do Spółki Przejmującej, będzie stanowić ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania planowanej transakcji za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy praz ustalenia czy w stosunku do Spółki Przejmującej znajdzie zastosowanie art. 91 ust. 9 ustawy
W zakresie ustalenia, czy podmiot powstały w wyniku połączenia, dokonanego poprzez przejęcie przez Wnioskodawcę (spółka przejmująca) obu Spółek (spółki przejmowane), gdzie zarówno Wnioskodawca, jak i Spółki przed połączeniem opodatkowane będą według zasad estońskiego CIT, a powstały w wyniku połączenia podmiot spełniać będzie wszystkie przesłanki wskazane w art. 28j CIT, zachowa prawo do korzystania
Ustalenie, czy przejęcie Spółki komandytowej przez Wnioskodawcę, spowoduje utratę przez Wnioskodawcę prawa do opodatkowania Ryczałtem.
W zakresie ustalenia, czy planowane Połączenie będzie skutkować powstaniem dochodu, który podlegałby opodatkowaniu podatkiem od dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia, czy: - Biznes A. wyodrębniony z przedsiębiorstwa Zbywcy będzie na dzień Aportu stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP; - Aport Biznesu A. dokonany przez Zbywcę do Nabywcy będzie wiązać się z koniecznością ustalenia przychodu po stronie Zbywcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o PDOP w związku z art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b
1. W jaki sposób należy określić ustaloną na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartość rynkową majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d oraz art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o CIT? 2. W jaki sposób należy określić wartość składników majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w drodze podziału w rozumieniu
Obowiązek wystawienie PIT-11 dla osoby fizycznej w przypadku przejęcia przez spółkę - przedsiębiorstwo wodociągowe urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.