Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości przed upływem 5 lat i przeznaczenie środków na zakup lokalu od dewelopera.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – umowa deweloperska - brak zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w formie aktu notarialnego w terminie trzech lat, liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z tytułu wydatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości na nabycie i remont mieszkania.
Momentu potrącalności kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę na podstawie Umowy, w ramach Kredytu budowlanego i Kredytu VAT; Zastosowania Klucza alokacji; Uznania pozostałych kosztów za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów sprzedaży lokali mieszkalnych.
Uznanie za przychód do opodatkowania zwrotu na podstawie postanowienia kosztów za zniszczone rzeczy.
Możliwości zastosowania 6% stawki podatku, o której mowa w art. 7a ust. 1 ustawy o PCC do umowy sprzedaży ponad 6 lokali mieszkalnych w przypadku gdy prawa i obowiązki z umów przedwstępnych zawartych przez podmioty trzecie w 2023 r. w drodze cesji zostały przeniesione na Wnioskodawcę.
Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem wydatków na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego, w stosunku do którego nie doszło do przeniesienia własności.
Skutki podatkowe otrzymania od dewelopera kwoty pieniężnej za usunięcie usterek w lokalu mieszkalnym.
Skutki podatkowe otrzymania kary umownej na podstawie ugody sądowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – ulga mieszkaniowa - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Stawka ryczałtu dla przychodów ze sprzedaży budynków mieszkalnych w stanie deweloperskim.
Zaliczenie do kosztów bezpośrednich wydatków na założenie i utrzymanie rachunku powierniczego oraz składek na rzecz Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.
Możliwość uznania Kosztu Finansowego Weksla i Kosztów Prowizji za koszty uzyskania przychodów oraz ustalenie momentu zaliczenia tych wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Dotyczy ustalenia, czy: - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie Lokalu 1 na rzecz Dewelopera 1 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na wynajmie Lokalu 2 na rzecz Dewelopera 2 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie lub wynajmie
Kwoty płacone cedentowi stanowią wydatki na budowę własnego lokalu mieszkalnego w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o PIT w tym również kwoty, które Wnioskodawczyni zwróciła cedentowi. Ponadto wydatek na własny cel mieszkaniowy stanowią również nakłady poniesione przez Wnioskodawczynię na wykończenie wybudowanego przez dewelopera lokalu mieszkalnego.