Obowiązki płatnika związane z otrzymaniem napiwków przez członków Personelu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu aplikacji mobilnej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwość zaliczenia opłat za aplikację radcowską (opłaty rocznej i składki członkowskiej) do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności.
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 12%.
Ustalenie, czy poniesione przez Wnioskodawcę wydatki, tj. opłata za wpis na listę aplikantów radcowskich, opłaty roczne za I, II, III rok aplikacji radcowskiej (2018-2020 r.), składki członkowskie z tytułu przynależności do samorządu radcowskiego za lata 2018-2020, opłata za egzamin radcowski oraz opłata za decyzję w sprawie wpisu na listę radców prawnych, mogą być zakwalifikowane do kosztów uzyskania
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń w ramach akcji promocyjnej.
Koszty uzyskania przychodów - aplikacja adwokacka i składki członkowskie.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności opłat za aplikację radcowską (opłaty rocznej i składki członkowskiej).
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie preferencji IP BOX.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Czy wynagrodzenie z umowy stanowiącej podstawę udostępniania na rzecz Wnioskodawcy Aplikacji w celu jej użycia we własnym programie komputerowym Wnioskodawcy w charakterze usługi bez przeniesienia majątkowych praw autorskich i bez upoważnienia do eksploatacji majątkowych praw autorskich jest objęte przepisem art. 21 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U.
Czy Projekty realizowane przez XX zgodnie z przedstawionym opisem stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 w zw. z art. 4a pkt 27 i 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która uprawnia do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 18d ww. ustawy?
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP BOX.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
W zakresie zaliczenia do świadczeń wymienionych w art. 21 ust. 1-4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: usług związanych z tworzeniem, rozwojem i utrzymaniem aplikacji, udzielenia licencji oraz przeniesienia praw do aplikacji komputerowych oraz usług hostingu (aplikacji).
1. Czy Wnioskodawca w ramach prowadzonego Projektu, tj. prac i testów nad możliwością stworzenia algorytmu - aplikacji stanowiącej platformę do zarządzania płynnością finansową w przedsiębiorstwie, może skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ustawy CIT? 2. Czy stanowią koszty kwalifikowane: a) koszty wynagrodzeń i składek ZUS Zespołu B+R, koszty związane z zakupem
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że prace realizowane przez Spółkę w ramach Projektów stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co w konsekwencji uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT w tym przede wszystkim, że koszty wynagrodzeń Pracowników opisanych we wniosku w odpowiedniej proporcji tj. w takiej części
Opodatkowanie uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczenia usług sklasyfikowanych wg PKWiU 63.11.20.0 – polegających na udostępnianiu miejsca na reklamy w aplikacjach – 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka podatku dla usług sklasyfikowanych w pozycji PKWiU 62.01.12.0 oraz 62.02.30.