Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 14.11.2003, sygn. PP/443-097/03/IJ, Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. PP/443-097/03/IJ
Czy istnieje możliwość odzyskania rozliczonego w deklaracji VAT-7 i wpłaconego do Urzędu Skarbowego podatku od towarów i usług?
Kwestie bezumownego korzystania z cudzej rzeczy regulują przepisy art. 224 i 225 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.). W warunkach określonych normą art. 224 i 225 k.c. właścicielowi przysługuje roszczenie o wynagrodzenie za korzystanie z jego rzeczy. Roszczenie przysługuje przeciwko posiadaczowi w dobrej wierze od chwili, w której dowiedział się o wytoczeniu przeciwko niemu powództwa o wydanie rzeczy oraz posiadaczowi w złej wierze.
Wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy obejmuje to wszystko, co uzyskałby właściciel, gdyby rzecz wynajął, wydzierżawił lub oddał w odpłatne użytkowanie na podstawie innego stosunku prawnego. Wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy obejmuje cały okres, przez który samoistny posiadacz korzystał z rzeczy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty