Kadry i płace
Artykuł
02.07.2018 Kadry i płace

Pracownik, który dokształca się z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą, ma prawo do odpłatnych świadczeń z tego tytułu przewidzianych przez przepisy Kodeksu pracy (w art. 1031-1035). Z tego prawa, co do zasady, nie mogą skorzystać pracownicy podnoszący kwalifikacje zawodowe bez inicjatywy lub zgody pracodawcy oraz osoby zatrudnione na innej podstawie niż umowa o pracę, powołanie, wybór, mianowanie

Porada
02.07.2018 Kadry i płace

Pracownica w ciąży przebywa na zwolnieniu lekarskim. Chcemy zatrudnić kogoś na zastępstwo za nią. Czy w umowie o pracę na zastępstwo jako dzień jej rozwiązania możemy podać dzień powrotu zastępowanej pracownicy, np. 1 grudnia 2017 r.?

Porada
02.07.2018 Kadry i płace

Pracownik chorował przez kilka miesięcy zeszłego roku. Czy w tej sytuacji do nagrody rocznej należy mu liczyć staż pracy łącznie z okresem przebywania na zwolnieniu lekarskim?

Porada
02.07.2018 Kadry i płace

Od 1 stycznia 2017 r. nie mamy obowiązku posiadania regulaminu pracy, ale nie chcemy go likwidować. Czy w sytuacji gdy regulamin pracy jest nieobowiązkowy, powinniśmy nowym pracownikom wręczać rozszerzoną informację o warunkach zatrudnienia?

Porada

Jesteśmy jednostką samorządową. Nasi pracownicy mają prawo do dodatku stażowego, który przysługuje również za czas niezdolności do pracy. Od części dodatku (lub całości, jeżeli niezdolność do pracy trwa przez cały miesiąc) przypadającego na okres choroby pobieramy wyłącznie podatek. W jakiej wysokości powinniśmy zaliczyć dodatek stażowy do podstawy wymiaru trzynastki - w pełnej przysługującej kwocie

Poprzednia Następna