Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatnik nieprowadzący działalności gospodarczej ma okazję drożej sprzedać należący do niego zaledwie od dwóch miesięcy samochód osobowy. Czy w przypadku takiej transakcji należy odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Podatnik prowadzi jednoosobową firmę. Nie posiada bezpiecznego podpisu elektronicznego. Czy w takim przypadku może złożyć w formie elektronicznej deklarację VAT-26?
Podatnik ma okazję kupić sporą partię długopisów. Chce je wręczać potencjalnym klientom w czasie pokazów promocyjnych. Niestety, długopisy nie są opatrzone ani logo, ani nazwą firmy podatnika. Czy mimo to można wydatki na ich nabycie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Obszary, w których występują zagrożenia uszczuplania należności podatkowych, zostały skonkretyzowane w Krajowym Planie Działań Administracji Podatkowej na 2015 r. (dalej: "Plan"). Dzięki niemu można dowiedzieć się, jakiego rodzaju obszary aktywności przedsiębiorców mogą być kontrolowane przez organy Administracji Podatkowej w 2015 r.
Pracownik, któremu pracodawca zwraca koszty całodziennego wyżywienia w podróży służbowej ponad kwotę przysługującej mu diety, nie osiąga z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy - wyrok WSA w Warszawie z 23 stycznia 2015 r., sygn. akt III SA/Wa 1111/14.
Podatnik będzie wynajmował mieszkanie osobie fizycznej. Czy wydatki na media ponoszone przez najemcę podatnik ma traktować jak swój przychód z najmu?
Każdy z małżonków złożył odrębne zeznanie podatkowe PIT za 2014 r. Doszli jednak do wniosku, że bardziej opłaca im się wspólne opodatkowanie. Czy mogą w maju złożyć korektę zeznań podatkowych i rozliczyć się wspólnie?
Podatnik chce złożyć wniosek o indywidualną interpretację podatkową. Czy urząd może domagać się, by podatnik dołączył do wniosku dowody potwierdzające swoje stanowisko, np. faktury?