Została opublikowana nowelizacja rozporządzenia w sprawie zwolnień z VAT odnosząca się do tzw. smsów charytatywnych. Zmiany w rozporządzeniu były spowodowane koniecznością dostosowania nazewnictwa do nowego Prawa komunikacji elektronicznej. Zasady i warunki korzystania ze zwolnień z VAT w tym zakresie pozostały bez zmian.
Koniec roku to dla przedsiębiorców okres intensywnych prac związanych z zakończeniem roku obrotowego w firmie. Przed sporządzeniem sprawozdania finansowego należy przeprowadzić szereg czynności, aby rzetelnie i jasno przedstawić sytuację majątkową i finansową firmy oraz prawidłowo ustalić wynik finansowy.
Minister Finansów wydał rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, z których podatnicy mogą korzystać w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2027 r. Zatem podatnicy będą z jego przepisów korzystali przez okres trzech lat. Poprzednie rozporządzenia były wydawane na krótsze okresy, w większości przypadków na dwa lata. Według nowego rozporządzenia część podatników utraci prawo
Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wejdą w życie nowe przepisy dotyczące zwolnień z VAT dla małych i średnich przedsiębiorstw - procedura SME. Nowe regulacje umożliwią firmom korzystanie ze zwolnienia z VAT nie tylko w kraju siedziby, ale również w innych państwach członkowskich UE. To rozwiązanie może pomóc e-sklepom – wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.
Od 1 stycznia 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące procedury marży przy dostawie dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków. Nowe regulacje oznaczają, że procedura marży będzie mogła być stosowana wyłącznie wtedy, gdy do importu lub dostawy tych towarów nie była zastosowana obniżona stawka VAT. Podatnicy, którzy zamierzają stosować tę procedurę już od 1 stycznia 2025 r. powinni
Od 2025 r. jesteśmy na estońskim CIT. Czy nasza spółka może regulować transakcje powyżej 15 000 zł gotówką? Jeżeli nie możemy tego robić, to jakie są konsekwencje takiego postępowania?
Procedura SME pozwala na korzystanie ze zwolnienia z VAT przez polskich podatników w innych krajach UE. Aby korzystać z tego zwolnienia, podatnicy muszą dopełnić wielu obowiązków informacyjnych.
Polska spółka wynajmie na 8 miesięcy samochód osobowy innej polskiej spółce. Samochód zostanie udostępniony i będzie użytkowany na terytorium Czech. Czy świadczenie takiej usługi podlega opodatkowaniu VAT w Polsce czy w Czechach?
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży licytacyjnej działek.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym świadczeniem otrzymanym przez zleceniobiorców świadczących usługi opieki domowej w postaci kosztów wyżywienia i pobytu za granicą.
Wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dla działalności usługowej sklasyfikowanej pod symbolem PKWiU 74.90.12.0.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dostawy zabudowanej nieruchomości.
Uznanie dostawy towaru przemieszczanego w procedurze tranzytu z Arabii Saudyjskiej na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
Opodatkowania otrzymywanych kwot za dostawę towarów od klientów oraz ryczałtu (dopłaty) od platformy.
Opłata reklamowa dotyczy tablic i urządzeń reklamowych widocznych z przestrzeni publicznej. Jej wysokość ustalana jest przez gminy zgodnie z obowiązującymi limitami.