16.11.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.499.2020.1.WH, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.499.2020.1.WH

zastosowanie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2020 r. (data wpływu 9 października 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2020 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej zwany też Spółka) jest spółką kapitałową zarejestrowaną w Rejestrze przedsiębiorców KRS. Spółka jest również podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej zarejestrowanym w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Wnioskodawca prowadzi działalność leczniczą. Wnioskodawca prowadzi także (równolegle) inną niż lecznicza działalność gospodarczą. Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność w przedmiocie komercyjnych usług telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego.

Przez komercyjne usługi telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego Wnioskodawca rozumie świadczenie usług telemedycyny odpłatnie, nieograniczonej liczbie klientów (pacjentów) organizowane w sposób przedstawiony poniżej.

Usługi świadczone będą w ramach organizowanego przez Wnioskodawcę centrum alarmowego, przy użyciu urządzenia komunikacyjnego posiadanego przez pacjenta (w różnej formie np. opaska na rękę) oraz urządzenia odbiorczego będącego w dyspozycji ratowników medycznych, a także stosownego oprogramowania umożliwiającego komunikację, zapis i przekazywanie informacji dotyczących danego Pacjenta, jak też przy wykorzystaniu telefonu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne