29.10.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2020, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.565.2020.1.JK3, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.565.2020.1.JK3

Czy udostępnienie przez Wnioskodawcę możliwości skorzystania z sesji pomocowych/doradczych będzie stanowić przychód pracowników Spółki, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym, czy w opisanej sytuacji Wnioskodawca powinien w odniesieniu do takiego przychodu wypełniać obowiązki płatnika zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych zgodnie z treścią art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2020 r. (data wpływu 31 sierpnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 sierpnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) należy do międzynarodowej grupy (Grupa), która zdecydowała się na wdrożenie kompleksowego programu pomocy pracownikom (dalej: Program). Programem mają zostać objęci również pracownicy Wnioskodawcy. Spółka przed wdrożeniem i udostępnieniem pracownikom Programu pragnie potwierdzić wynikające dla niego konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, w kontekście obowiązków Spółki jako płatnika tego podatku. Program ma zasadniczo na celu zapewnienie pracownikom oraz członkom ich najbliższych rodzin, wsparcia w zakresie rozwoju osobistego i radzenia sobie z problemami psychologicznymi, z którymi spotykają się w życiu zawodowym i osobistym. Dobre samopoczucie i kondycja psychiczna człowieka to jeden z filarów, na których opiera się kultura grupy kapitałowej, będącej jedną z wiodących grup farmaceutycznych na świecie. Grupa wspiera inicjatywy i działania służące poprawie dobrej kondycji ludzi zarówno w zakresie swoich produktów i prac rozwojowych, jak i wśród pracowników tworzących społeczność Grupy. Motywem do zapewnienia pracownikom wsparcia w ramach Programu jest chęć zadbania przez firmę o dobry stan psychiczny i emocjonalny jej pracowników, gdyż przekłada się on bezpośrednio na jakość ich pracy na rzecz firmy, efektywność, kreatywność, współpracę z innymi osobami oraz osiąganie zamierzonych celów zawodowych. Spółka będzie więc odnosiła korzyści z udziału w Programie. Program umożliwia skorzystanie przez pracowników lub członków ich najbliższej rodziny z określonej liczby sesji pomocowych/doradczych w ciągu roku w odniesieniu do zgłoszonych problemów. Wsparcie w ramach Programu będzie świadczone przez podmiot zewnętrzny, zatrudniający specjalistów z zakresu psychologii, zdrowego trybu życia i coachingu. Wsparcie będzie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Program będzie umożliwiał pracownikom skorzystanie z sesji pomocowych/doradczych głównie w następujących obszarach:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne