Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.142.2020.1.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.142.2020.1.JŻ
opodatkowania usług logistyczno-magazynowych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) w zw. z art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 marca 2020 r. (data wpływu 3 kwietnia 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług logistyczno-magazynowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 kwietnia 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług logistyczno-magazynowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
A. (dalej: Wnioskodawca) jest polskim podatnikiem VAT prowadzącym opodatkowaną działalność VAT w zakresie usług logistyczno-transportowych. Wnioskodawca zawarł umowę ze spółką kapitałową utworzoną zgodnie z prawem brytyjskim z siedzibą w Wielkiej Brytanii będącego rezydentem brytyjskim B., adres: , z numerem podatkowym nadanym przez polski organ podatkowy (dalej: Kontrahent).
Kontrahent jest zarejestrowanym w Polsce podatnikiem VAT. Podstawowym przedmiotem działalności Kontrahenta jest produkcja produktów chroniących przesyłki oraz specjalnych opakowań dla kurierów, sektora e-commerce, rynków zbytu i dystrybucji. W Polsce Kontrahent jest zarejestrowany do celów VAT wyłącznie ze względu na prowadzenie działalności w zakresie dystrybuowania opakowań przeznaczonych do handlu elektronicznego. Kontrahent na terytorium Polski realizuje wyłącznie transakcje towarowe. Zgodnie z przekazanymi informacjami, Kontrahent nie świadczy usług na terytorium Polski ani na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, ani na rzecz klientów indywidualnych. Kontrahent nie posiada również w Polsce żadnych nieruchomości - zarówno swoich jak i będących przedmiotem najmu. Decyzje strategiczne dotyczące działalności Kontrahenta podejmowane są poza granicami Polski. W szczególności takie czynności jak: zawieranie umów, realizacja sprzedaży, negocjowanie i zawieranie umów z dostawcami, rozwój i prowadzenie głównej działalności Kontrahenta są wykonywane poza granicami Polski. Również kluczowe dla tego typu działalności, działania marketingowe są realizowane przez pracowników Kontrahenta zlokalizowanych w siedzibie Kontrahenta w Wielkiej Brytanii. Kontrahent nie posiada i nie planuje posiadać przedstawiciela umocowanego do zawierania umów w jego imieniu bądź negocjowania kontraktów w Polsce. Przedstawiciel odpowiedzialny za przygotowanie kontraktów znajduje się w Wielkiej Brytanii. Natomiast negocjacje kontraktów międzynarodowych odbywają się w siedzibie głównej w USA. Spółka nie zatrudnia/nie zamierza zatrudniać pracowników na terenie Polski oraz nie oddelegowuje pracowników do pracy w Polsce.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty