06.04.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2020, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.737.2019.2.IZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.737.2019.2.IZ

Uznania świadczonej usługi oprawy gastronomicznej za usługę kompleksową oraz braku obowiązku opodatkowania opłaty wstępnej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 grudnia 2019 r. (data wpływu 31 grudnia 2019 r.), uzupełnionego pismem z dnia 3 marca 2020 r. (data wpływu 6 marca 2020 r.), stanowiącym odpowiedź na wezwanie tut. Organu z dnia 25 lutego 2020 r. (skutecznie doręczone 27 lutego 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku w zakresie:

  • uznania świadczonej usługi oprawy gastronomicznej za usługę kompleksową jest prawidłowe,
  • nieuznania Opłaty wstępnej za zaliczkę oraz braku udokumentowania jej fakturą jest nieprawidłowe.
  • zastosowania obniżonej stawki podatku VAT dla Opłaty wstępnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 3 marca 2020 r. (data wpływu 6 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania świadczonej usługi oprawy gastronomicznej za usługę kompleksową oraz braku obowiązku opodatkowania opłaty wstępnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej również: Spółka) oraz jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej organizuje imprezy okolicznościowe typu chrzciny, wesela i inne, na których serwowane są posiłki, napoje, zapewniona jest obsługa kelnerska i wystrój sali, na której odbywa się impreza. Dania oferowane w ramach imprez przygotowywane są na miejscu z produktów/ półproduktów nabywanych od dostawców i serwowane są na miejscu. Klient Wnioskodawcy decyduje o rodzaju imprezy oraz o doborze menu w trakcie jej trwania. Dodatkowe atrakcje dla gości (liczba osób uczestniczących w imprezie jest z góry wskazana przez klienta) we własnym zakresie organizowane są przez klienta np. oprawa muzyczna czy usługi fotograficzne. Wnioskodawca z klientem ustala ilość produktów i napojów (w tym alkoholowych) zapewnianych w trakcie trwania imprezy z zastrzeżeniem, że w wypadku niewykorzystania w pełnej wysokości zapewnianych produktów i napojów (w tym alkoholowych) w ramach danej imprezy, cena za świadczoną usługę nie ulega zmniejszeniu. W przypadku zapotrzebowania na większą ilość produktów w trakcie trwania imprezy, Wnioskodawca zwiększa odpowiednio swoje wynagrodzenie.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne