Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2019, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.357.2019.1.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.357.2019.1.EN
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie miał prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2020 r.), wydatków poniesionych na dokonanie płatności na rzecz kontrahenta w przypadku, gdy dokona weryfikacji rachunku bankowego kontrahenta na dzień zlecenia przelewu płatności do banku
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 lipca 2019 r., (data wpływu 12 sierpnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie miał prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2020 r.), wydatków poniesionych na dokonanie płatności na rzecz kontrahenta w przypadku, gdy dokona weryfikacji rachunku bankowego kontrahenta na dzień zlecenia przelewu płatności do banku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 sierpnia 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie miał prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2020 r.), wydatków poniesionych na dokonanie płatności na rzecz kontrahenta w przypadku, gdy dokona weryfikacji rachunku bankowego kontrahenta na dzień zlecenia przelewu płatności do banku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie produkcji wyrobów gumowych (technicznych i pozostałych); produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych (płyty, arkusze, rury, kształtki i inne); sprzedaży hurtowej i detalicznej części i akcesoriów do pojazdów samochodowych i ich silników; naprawy i konserwacji pozostałego sprzętu i wyposażenia; instalowania maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia; produkcji sprzętu instalacyjnego; produkcji silników i turbin z wyłączeniem motocykli oraz silników lotniczych oraz jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca jest w pełni zaangażowany w branży motoryzacyjnej i prowadzi działalność w zakładach produkcyjnych na terenie kraju.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty