16.10.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.470.2019.1.IT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.470.2019.1.IT

Opodatkowanie podatkiem VAT miesięcznych opłat wnoszonych na rzecz Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 lipca 2019 r. (data wpływu 16 lipca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT miesięcznych opłat () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT miesięcznych opłat (...).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

A. jest spółką realizującą misję publiczną - zgodnie z (...) ustawy () - zarejestrowanym jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT).

(...)

Jak wskazano w uzasadnieniu do projektu ustawy (...) wynika z konieczności wyznaczenia podmiotu, który wykonywać będzie obowiązki związane z organizowaniem całego przedsięwzięcia.

Pracownicze Plany Kapitałowe (dalej: PPK) to powszechny i dobrowolny system długoterminowego oszczędzania, dostępny dla wszystkich osób zatrudnionych, które podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Jest on tworzony nie przez samego pracownika, lecz wspólnie - przy jednoczesnym udziale pracodawców oraz państwa.

PPK zostały opracowane po to, aby:

  • zwiększyć bezpieczeństwo finansowe Polaków,
  • wpłynąć na rozwój gospodarki, przedsiębiorstw oraz miejsc pracy,
  • pomnażać prywatne oszczędności emerytalne pracowników.

W ramach PPK funkcjonować będą dwa rodzaje umów nazwanych:

  • umowa o zarządzanie PPK, której stronami będą podmiot zatrudniający i instytucja finansowa (w myśl art. 2 pkt 11 ustawy o PPK, przez instytucję finansową należy rozumieć fundusz inwestycyjny zarządzany przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które zostało umieszczone w (...); fundusz emerytalny zarządzany przez PTE albo pracownicze towarzystwo emerytalne, które zostały umieszczone w (...); zakład ubezpieczeń, który został umieszczony w (...)) oraz
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne