Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2019, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.315.2019.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.315.2019.1.JK
w zakresie konieczności zaliczenia do przychodów podatkowych wartości wynikających ze wskazanej we wniosku faktury
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 lipca 2019 r. (data wpływu 17 lipca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie konieczności zaliczenia do przychodów podatkowych wartości wynikających ze wskazanej we wniosku faktury jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lipca 2019 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie konieczności zaliczenia do przychodów podatkowych wartości wynikających ze wskazanej we wniosku faktury.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca Spółka z o.o. (dalej: Wnioskodawca albo Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega opodatkowaniu w Polsce od całości osiąganych dochodów niezależnie od miejsca ich uzyskania. Spółka działa na rynku sprzedaży artykułów do wystroju wnętrz, tj. fototapet, obrazów, parawanów, naklejek itp. W tym zakresie współpracuje z wieloma krajowymi i zagranicznymi kontrahentami.
W marcu 2019 r. do Spółki zgłosiła się telefonicznie osoba podająca się za przedstawiciela sieci domów towarowych zajmujących się między innymi sprzedażą tekstyliów oraz elementów wyposażenia i dekoracji wnętrz Firma A z siedzibą w Wielkiej Brytanii, z zapytaniem o możliwość nawiązania współpracy Pracownik Spółki odpowiedzialny za kontakty z klientami zagranicznymi rozpoczął rozmowy z osobą podającą się za przedstawiciela Firmy A, zmierzające do nawiązania współpracy. Rozmowy te odbywały się w języku angielskim, w formie telefonicznej oraz mailowej. Adres mailowy osoby podającej się za przedstawiciela Firmy A oraz stopka wskazywały, że działa on w jej imieniu. Dodatkowo pracownik Spółki zweryfikował za pomocą strony internetowej, że osoba o takim imieniu i nazwisku rzeczywiście pracuje na danym stanowisku w Firmie A.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty