Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2019, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.385.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.385.2019.1.MG
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 sierpnia 2019 r. (data wpływu 7 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Podatnik, z zawodu programista, od 1 lutego 2012 r. prowadzi w Polsce działalność gospodarczą w branży IT, a od dnia 1 maja 2018 r. świadczy usługi badawczo-rozwojowe na rzecz niemieckiej firmy: Y. z siedzibą w H. w zakresie tworzenia oprogramowania komputerowego służącego do: - integracji urządzeń w chmurze loT (Internet of Things) z aplikacjami mobilnymi i systemami kontrahenta (np. innowacyjne automaty czy urządzenia aerodynamiczne) - automatyzacji procesów biznesowych (np. algorytmy wyliczające prowizje, parujące przedstawicieli handlowych oraz klientów). Wytwarzane oprogramowanie musi sprostać wymaganiom stawianym w pionierskich dziedzinach (np. obsługa tysięcy podłączonych urządzeń równocześnie czy też minimalizacja czasu odpowiedzi) co wymusza zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. W wyniku kreatywnej, osobistej i bezpośredniej działalności twórczej podatnika powstaje unikalny kod źródłowy programów komputerowych w postaci: instrukcji wykonywanych przez komputer, modułów, pakietów, specyfikacji klas obiektów i funkcji. Wytworzony kod źródłowy ma charakter unikalny i indywidualny.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty