03.12.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2018, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.508.2018.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.508.2018.1.AG

Zwolnienie od podatku VAT usług podnajmu lokalu mieszkalnego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 października 2018 r. (data wpływu 8 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług podnajmu lokalu mieszkalnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług podnajmu lokalu mieszkalnego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zamierza zawrzeć z osobą fizyczną umowę najmu lokalu mieszkalnego. Siedziba Spółki mieści się w A., a głównym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług budowalnych (głównie jako podwykonawca). Lokal, który Spółka zamierza wynająć mieści się w innej części kraju, a Spółka zamierza w nim zakwaterować swoich pracowników, jeśli uda jej się pozyskać kontrakt na świadczenie usług budowlanych w mieście, w którym położony jest lokal. W okresach, w których Spółka nie miałaby potrzeby kwaterować w najętym mieszkaniu własnych pracowników chciałaby lokal wynająć innej Spółce (w dalszej części zwanej Spółką X) która mogłaby tam zakwaterować nieodpłatnie swoich pracowników. W umowie między Spółkami byłoby wyraźnie zaznaczone, że Spółka wynajmuje mieszkania Spółce X z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy Spółka wynajmując mieszkanie Spółce X, z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe (które Spółka X będzie udostępniać nieodpłatnie swoim pracownikom), będzie miała prawo do zastosowania zwolnienia z podatku VAT przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT?

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne