Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.457.2018.2.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.457.2018.2.AS
Zwolnienie od podatku VAT czynności dodatkowych, w tym m.in. konsultacji ze specjalistami, doradztwa zawodowego, udzielania osobom bezrobotnym wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2018 r. (data wpływu 3 września 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 18 października 2018 r. (data wpływu 23 października 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT czynności dodatkowych, w tym m.in. konsultacji ze specjalistami, doradztwa zawodowego, udzielania osobom bezrobotnym wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 września 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w powyższym zakresie. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 18 października 2018 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Celem projektów realizowanych przez firmę Wnioskodawcy jest wzrost szans uczestników projektów na zatrudnienie, poprzez nabycie wiedzy nt. rynku pracy, doświadczenia zawodowego i uzupełnienie lub też nabycie nowych kwalifikacji, potwierdzonych certyfikatem.
Uczestnicy projektu to osoby bezrobotne, poszukujące pracy i bierne zawodowo, dewaloryzowane na rynku pracy, należące do grup społecznych, tj. długotrwale bezrobotni, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby w wieku 50+.
Cel projektu zostanie osiągnięty wyłącznie przez zastosowanie wszystkich zadań przewidzianych w projekcie, tj. doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe oraz staż. Cel zostanie zrealizowany kiedy określona ilość osób, poprzez podniesienie kwalifikacji, znajdzie zatrudnienie. Każdy projekt zakłada określony wskaźnik efektywności zatrudnieniowej: dla osób w wieku 50 lat i więcej, dla osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, osób o niskich kwalifikacjach.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty