Interpretacja indywidualna z dnia 04.10.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.233.2018.1.AZE, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.233.2018.1.AZE
ustalenie czy koszty opisane we wniosku stanowią wydatki na ulepszenie środka trwałego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 lipca 2018 r. (data wpływu 7 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy koszty opisane we wniosku stanowią wydatki na ulepszenie środka trwałego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 sierpnia 2018 r wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy koszty opisane we wniosku stanowią wydatki na ulepszenie środka trwałego.
We wniosku przedstawiono następujący zaistniały stan faktyczny:
X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Wnioskodawca) jest spółką komunalną prawa handlowego ze 100% udziałem Miasta.
Spółka posiada Garażową Stację Paliw, która wyposażona jest w cztery podziemne zbiorniki. Podczas przeprowadzania okresowego przeglądu zbiorników okazało się, że dwa z nich nie nadają się do dalszego użytkowania gdyż są nieszczelne. W tych okolicznościach Spółka zawarła ze specjalistyczną firmą umowę na wykonanie w obu zbiornikach stalowego dwupłaszcza wraz z modernizacją systemu monitorowania wycieków. Z technicznego punktu widzenia zadanie polega na wykonaniu wewnątrz istniejącego zbiornika o osi poziomej drugiego płaszcza ze stali węglowej o grubości 5 mm. Instalacja stalowego płaszcza podwyższa poziom bezpieczeństwa zbiornika w zakresie ochrony środowiska, poprzez wytworzenie przestrzeni do monitorowania oraz wzmocnienie w znacznym stopniu konstrukcji i wytrzymałości zbiornika. Rozwiązanie to spełnia funkcję urządzenia kontrolno-pomiarowego dopuszczonego do stosowania przez UDT zgodnie z § 10 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 września 2001 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych. Koszt prac do wykonania wyceniono na wartość łącznie 116.000 zł, w tym system monitoringu na około 8.000 zł.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty