Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2018, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.281.2018.1.MBD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.281.2018.1.MBD
Dotyczy ustalenia, czy koszty Usług inżynieryjnych, o których mowa w przedstawionym opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego nie podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikającemu z art. 15e uCIT.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 29 maja 2018 r. (data wpływu 1 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty Usług inżynieryjnych, o których mowa w przedstawionym opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego nie podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikającemu z art. 15e uCIT:
- w części dotyczącej elementów zarządzania projektowanym wyrobem tj. prowadzenie konsultacji z przyszłym nabywcą w zakresie wymagań zdefiniowanych w odniesieniu do danego wyrobu jest nieprawidłowe,
- w pozostałej części jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy koszty Usług inżynieryjnych, o których mowa w przedstawionym opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego nie podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikającemu z art. 15e uCIT.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Przedmiotem działalności Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest produkcja systemów bezpieczeństwa wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej tj. pasów bezpieczeństwa oraz poduszek powietrznych.
Wskazane powyżej wyroby są produkowane na zlecenie wielu kontrahentów i stanowią wyposażenie różnych modeli samochodów. Celem zrealizowania poszczególnych zamówień/zleceń otrzymywanych przez Wnioskodawcę niezbędna jest indywidualizacja każdej poduszki powietrznej lub pasów bezpieczeństwa, wynikająca z konieczności uzyskania kompatybilności przedmiotowych wyrobów z modelem samochodu, w którym zostaną zamontowane. Konsekwentnie, dedykowany dla danego modelu samochodu wyrób Spółki może posiadać inne parametry techniczne oraz zostać wyprodukowany przy wykorzystaniu innych materiałów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty