27.08.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2018, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.281.2018.2.MŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.281.2018.2.MŁ

Skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży wysyłkowej na kasie rejestrującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2018 r. (data wpływu 28 czerwca 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 lipca 2018 r. (data wpływu 24 lipca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej. Dnia 24 lipca 2018 r. wniosek został uzupełniony o stanowisko Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi sklepy internetowe, tj. serwis, za pośrednictwem którego dokonuje sprzedaży towarów on-line oraz portale aukcyjne. Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą gotowych wyrobów włókienniczych, z wyłączeniem odzieży i działalności usługowej. Nabywcami towarów od Spółki mogą być zarówno podmioty prowadzące działalność gospodarczą jak i osoby prywatne takiej działalności nieprowadzące z przewagą krajów m.in. Polska, Włochy, Luksemburg, Austria, Szwajcaria, Irlandia, Belgia, Szwecja, Hiszpania, Dania, Węgry, Portugalia, Malta. Spółka nie przekroczyła limitu sprzedaży wysyłkowej w tych krajach, wobec czego VAT od dostaw dokonanych na rzecz ww. konsumentów rozlicza w Polsce według polskich stawek VAT. Każdą transakcję widoczną na wyciągu bankowym potwierdza fakturą oraz paragonem fiskalnym. Na moment złożenia wniosku wszystkie transakcje sprzedaży na rzecz podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej są rejestrowane za pośrednictwem programu do wystawiania faktur i potwierdzane paragonem fiskalnym drukowanym z programu księgowego wraz z fakturą sprzedaży. Paragony fiskalne są drukowane w formie papierowej, następnie wydrukowane paragony są archiwizowane i przechowywane przez wymagany przepisami okres czasu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne