Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.147.2018.1.LG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.147.2018.1.LG
Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym należności licencyjnych dokonywanych na rzecz kontrahenta z Łotwy
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 maja 2018 r. (data wpływu 30 maja 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym należności licencyjnych dokonywanych na rzecz kontrahenta z Łotwy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym należności licencyjnych dokonywanych m.in. na rzecz kontrahenta z Łotwy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i następujące zdarzenie przyszłe.
X Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest firmą działającą w branży farmaceutycznej, zajmującą się m.in. produkcją oraz sprzedażą leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych.
W ramach prowadzonej działalności Spółka nawiązuje współpracę z innymi zagranicznymi podmiotami (dalej: Kontrahenci), które są właścicielami praw do określonych produktów leczniczych, farmaceutycznych, suplementów diety, określonych środków spożywczych, wyrobów medycznych, kosmetyków i innych produktów (dalej: Produkty). Celem nawiązywanej współpracy jest prowadzenie przez Spółkę działalności w zakresie dystrybucji na terytorium Polski Produktów wytwarzanych przez Kontrahentów albo produkcji i dystrybucji na terytorium Polski określonych Produktów, do których prawa posiadają Kontrahenci.
W celu prowadzenia powyższej działalności Spółka zawiera z Kontrahentami umowy, na mocy których uzyskuje prawo do dystrybucji albo produkcji i dystrybucji na terytorium Polski określonych Produktów. W przypadku umowy odnoszącej się wyłącznie do działalności dystrybucyjnej, Spółka co do zasady nabywa dystrybuowane Produkty od Kontrahenta lub wskazanych przez niego podmiotów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty