Interpretacja indywidualna z dnia 13.04.2018, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.23.2018.1.SR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.23.2018.1.SR
Wnioskodawca z tytułu świadczonej usługi na rzecz obywatela Włoch winien odprowadzić podatek VAT do Urzędu Skarbowego w Polsce właściwego ze względu na siedzibę działalności gospodarczej Wnioskodawcy. Konsultacja medyczna przez skype oraz porada mailowa nie stanowią usług telekomunikacyjnych Wnioskodawca winien odprowadzać podatek VAT związany ze świadczonymi usługami na rzecz obywateli krajów Unii Europejskiej, jak i krajów spoza Unii Europejskiej do właściwego Urzędu Skarbowego w Polsce, zgodnie z art. 28c ust. 1 ustawy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2018 r. (data wpływu 15 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- obowiązku odprowadzenia podatku VAT do US w Polsce właściwego ze względu na siedzibę firmy, z tytułu usługi pośrednictwa Wnioskodawcy w konsultacji medycznej udzielonej telefonicznie na rzecz obywatela Włoch jest nieprawidłowe,
- uznania konsultacji medycznej udzielonej przez skype oraz porady mailowej za usługi telekomunikacyjne oraz obowiązku odprowadzenia podatku VAT z tytułu usługi pośrednictwa Wnioskodawcy w przypadku pacjenta z kraju UE w kraju nabywcy, natomiast w przypadku pacjenta spoza UE w US w Polsce właściwym ze względu na siedzibę firmy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku odprowadzenia podatku VAT do US w Polsce właściwego ze względu na siedzibę firmy, z tytułu usługi pośrednictwa Wnioskodawcy w konsultacji medycznej udzielonej telefonicznie na rzecz obywatela Włoch, oraz uznania konsultacji medycznej udzielonej przez skype oraz porady mailowej za usługi telekomunikacyjne oraz obowiązku odprowadzenia podatku VAT z tytułu usługi pośrednictwa Wnioskodawcy w przypadku pacjenta z kraju UE w kraju nabywcy, natomiast w przypadku pacjenta spoza UE w US w Polsce właściwym ze względu na siedzibę firmy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty