Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.18.2018.1.MJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.18.2018.1.MJ
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla wydatków dotyczących nawiązania współpracy z choreografami (nauczycielami tańca) oraz usług organizacji stref relaksu w związku z organizacją obozu tanecznego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 stycznia 2018 r. (data wpływu 10 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla wydatków dotyczących nawiązania współpracy z choreografami (nauczycielami tańca) oraz usług organizacji stref relaksu w związku z organizacją obozu tanecznego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla wydatków dotyczących nawiązania współpracy z choreografami (nauczycielami tańca) oraz usług organizacji stref relaksu w związku z organizacją obozu tanecznego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która planuje prowadzić działalność gospodarczą, w przedmiocie organizacji imprez turystycznych. Wnioskodawca rozliczałby się wówczas z podatku od towarów i usług na zasadach określonych w art. 119 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm., dalej jako ustawa o VAT). Usługi świadczone bezpośrednio na rzecz turysty Wnioskodawca nabywałby od podmiotów zewnętrznych. Podstawę opodatkowania działalności Wnioskodawcy, jako organizatora turystyki, stanowiłaby zatem kwota marży pomniejszona o kwotę należnego podatku. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca planuje organizować obozy taneczne. Usługa ta ma być wykonywana na mocy umowy pomiędzy Wnioskodawcą a uczestnikiem i będzie obejmowała takie elementy jak zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, zajęcia taneczne dla osób dorosłych i dzieci, opiekę nad nieletnimi, konsultacje medyczne i fizjoterapeutyczne oraz organizację atrakcji wieczornych. Intencją Wnioskodawcy będzie sprzedaż pakietu usług w postaci zorganizowanej imprezy turystycznej, za którą łącznie określono kwotę należności. Z punktu widzenia klienta (usługobiorcy) istotne będzie nabycie prawa do udziału w zorganizowanej imprezie, obejmującej w zależności od pakietu m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia prowadzone przez profesjonalnych nauczycieli tańca, możliwość wstępu na wieczorne atrakcje.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty